Wkurzony Sa Pinto, ironiczny Mioduski. Echa kontrowersyjnych decyzji sędziego w meczu Piast - Legia

Data dodania: 31-10-2018 10:10

Dwukrotnie po analizie VAR sędzia Tomasz Musiał nie uznał gola Legii Warszawa w pucharowym meczu z Piastem Gliwice (1:1, k. 4:2 dla Legii). Trener ,,Wojskowych" Ricardo Sa Pinto na pomeczowej konferencji prasowej przyznał, że sędziowie od pewnego czasu podjmują dziwne decyzje w stosunku do jego zespołu.

- W tym meczu powinien być odgwizdany rzut karny i gol dla mojej drużyny - powiedział Ricardo Sa Pinto po spotkaniu. Portugalski trener Legii miał na myśli sytuacje z dogrywki - w 101. minucie bramkarz Piasta powalił wślizgiem Michała Kucharczyka i sędzia początkowo odgwizdał rzut karny, ale cofnął decyzję po analizie VAR, a w 105. minucie uznał ostatecznie, że piłka po strzale Carlitosa z rzut wolnego nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej. Obie decyzje wzbudziły ogromne kontrowersje.  - Jestem zaskoczony decyzjami sędziego, to były dwie oczywiste do podjęcia decyzje - dodał Sa Pinto.

Trener Legii ni ukrywał, że w ostatnim czasie nie podoba mu się sędziowanie w Polsce. - To nie jest jedyna taka sytuacja, tak się dzieje od jakiegoś czasu. To nie jest normalne - stwierdził Sa Pinto.

Głos w sprawie sędziowania zabrał nawet prezes Legii Dariusz Mioduski. Zdecydował się na ironiczny wpis, odpowiadając na popularne wśród kibiców innych klubów opinie, że Legia wygrywa tylko dzięki sędziom.

Legia ostatecznie wygrała z Piastem po serii rzutów karnych i awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski.

Djurdjević po porażce z Rakowem: Jesteśmy w klubie, który przegrał w ostatnich latach wszystko!

Jakub Błaszczykowski zimą może wrócić do Polski. Wszystko przez... reprezentację