Lechia przegrywała z drugoligowcem. Lider Lotto Ekstraklasy pokazał jednak siłę i awansował do 1/8 Pucharu Polski

Data dodania: 07-11-2018 17:54

Lechia Gdańsk awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski. Lider Lotto Ekstraklasy do przerwy miał problemy z II-ligową Resovią, ale po zmianie stron zespół Piotra Stokowca potrafił przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Lechia po pierwszej połowie niespodziewanie przegrywała 0:1, a bramkę dla Resovii zdobył w 15. minucie Paweł Hass. Piłkarz gospodarzy po podaniu od Michała Ogrodnika płaskim strzałem z ostrego kąta pokonał Dusana Kuciaka. Lechia szukała wyrównania, ale lepszą okazję miała Resovia. Ogrodnik dośrodkował, a Kuciak popełnił błąd, bowiem piłka odbiła mu się od klatki piersiowej. Z prezentu próbował skorzystać Hass, ale jego strzał na linii bramkowej zablokował Steven Vitoria.

Po przerwie Lechia wrzuciła wyższy bieg. W 57. minucie Wolski dośrodkował z rzutu wolnego, a piłkę trącił Vitoria i wyrównał! 4 minuty później dominacja gości znowu została udokumentowana. Michał Nalepa posłał długie podanie do Sobiecha, a ten mocnym strzałem pokonał Wojciecha Daniela. Wynik ustalił w 70. minucie Lukas Haraslin, który otrzymał piłkę przed polem karnym i po indywidualnej akcji trafił na 3:1. Resovia mogła jeszcze wrócić do walki, ale piłkę po strzale Buczka wybił z linii bramkowej Nalepa.

Lechia awansowała więc do 1/8 finału Pucharu Polski. Jest kolejnym przedstawicielem Lotto Ekstraklasy po Śląsku Wrocław, Arce Gdynia, Jagiellonii Białystok, Miedzi Legnica, Legii Warszawa, Górniku Zabrze i Wiśle Płock. Stawkę uzupełniają Puszcza Niepołomice, Raków Częstochowa, Rozwój Katowice, Wisła Sandomierz, Bruk-Bet Termalica Nieciecza i Chrobry Głogów.