AS Roma i Valencia robią krok w stronę awansu

Data dodania: 07-11-2018 20:38

Valencia pokonała przed własną publicznością Young Boys 3:1 w 4 kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Trzy punkty zgarnęła również AS Roma, pokonując na wyjeździe CSKA Moskwa 2:1.

Dla obu zespołów było to spotkanie ostatniej szansy na dołączenie do rywalizacji o 1/8 finału. Po trzech kolejkach Valencia miała dwa punkty, a Young Boys tylko jeden. Z kolei faworyci grupy Manchester United i Juventus punktowali dużo solidniej. Gospodarze szybko objęli prowadzenie. Po akcji prawą stroną boiska piłkę w polu karnym otrzymał Soler i oddał strzał. Piłka trafiła w słupek, ale w pobliżu był Mina i dobił futbolówkę do siatki. Goście odpowiedzieli w 37 minucie. Piłkę wycofał Fassnacht, a idealnie wbiegający w tempo Assale oddał silny i precyzyjny strzał. Jeszcze przed przerwą Valencia ponownie objęła prowadzenie. Dośrodkowanie w pole karne posłał Soler, a strzał głową oddał Mina. Po przerwie wynik na 3:1 ustalił Soler.

W grupie G do tej pory prym wiodła AS Roma i Real Madryt. Szansę na przeskoczenie ich miał CSKA Moskwa. Do tego potrzebna była wygrana przed własną publicznością. Te plany już w czwartej minucie zweryfikował przedstawiciel Serie A. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, złe wyjście bramkarza wykorzystał Manolas i umieścił piłkę w siatce. Gospodarze wzięli się w garść chwilę po przerwie. Indywidualny drybling przeprowadził Akhmetov. Gdy znalazł się przed polem karnym, zagrał do Sigurdssona, a ten pewnie wykończył akcję potężnym uderzeniem. Niestety zaraz po tym gospodarze musieli grać w dziesiątkę, ponieważ drugą żółtą kartkę zobaczył Magnusson. Przewagę błyskawicznie wykorzystali goście. Strąconą piłkę w pole karne przejął Pellegrini. Bez zastanowienia uderzył na bramkę i zagwarantował swojej drużynie trzy punkty.