Dwie bramki Lewandowskiego, szczęście „Czerwonych Diabłów”, wysoka wygrana Manchesteru City i Realu Madryt w Lidze Mistrzów!

Data dodania: 07-11-2018 23:03

Bayern Monachium pokonał przed własną publicznością AEK 2:0 w 4 kolejce Ligi Mistrzów. Obie bramki strzelił Robert Lewandowski. Porażkę przed własną publicznością zanotował Juventus z Wojciechem Szczęsnym w bramce. Festiwal strzelecki w starciach z niżej notowanymi rywalami urządził sobie Real Madryt i Manchester City.

Mistrz Niemiec miał dziś jedno z łatwiejszych zadań jak na elitarne europejskie rozgrywki. Ich rywalem był mający po trzech spotkaniach zero punktów AEK. Po dwóch kwadransach gry przed własną publicznością Bayern objął prowadzenie. W polu karnym Cosić faulował Roberta Lewandowskiego i dostał żółtą kartkę. Lewandowski pewnym strzałem pokonał Barkasa. Polak nie zatrzymał się na jednym trafieniu. W drugiej części spotkania po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wykorzystał zamieszanie i wepchnął piłkę do siatki kolanem.

Najciekawiej zapowiadającym się dziś starciem był pojedynek Juventusu Turyn z Manchesterem United. Przedstawiciel Serie A dominował od początku spotkania, ale nie umiał przełożyć tego na wynik. W pierwszej połowie po wrzutce Cuadrado piłkę niefortunnie uderzył Lindelöf i ta leciała w kierunku bramki, ale genialnie interweniował De Gea. Następnie po centrze Cristiano w pole karne strzał oddał Khedira, ale piłka trafia tylko w słupek. Po przerwie zobaczyliśmy świetne uderzenie Dybali lewą nogą w kierunku długiego rogu, De Gea stał jak wryty, ale piłka trafiła tylko w poprzeczkę. Po godzinie gry Bonucci idealnie zagrał z głębi pola, Cristiano genialnie uderzył z pierwszej piłki i nie dał szans De Gei. Manchester zdołał odpowiedzieć w końcówce spotkania. Z rzutu wolnego idealnie uderzył Mata i Wojciech Szczęsny musiał wyjmować piłkę z siatki. W doliczonym czasie gry goście zgarnęli pełną pulę. Po centrze w pole karne Fellaini oddał strzał, Szczęsny odbił piłkę, ta niefortunnie odbiła się od Aleksa Sandro i wpadła do siatki.

Łatwą wygraną przed własną publicznością zanotował Manchester City. W starciu z Szachtarem gospodarze potrzebowali 13 minut na przełamanie obrony rywali. Szybki drybling wykorzystał na prawej stronie Mahrez i podał do Silvy, który dokończył dzieła. W 24 minucie na 2:0 podwyższył Gabriel Jesus, pewnie wykorzystując rzut karny, który nie powinien zostać podyktowany. W drugiej części spotkania przedstawiciel Premier League nie zwalniał tempa. Sterling po otrzymaniu piłki na środku boiska przedryblował trzech rywali i popisał się przepięknym technicznym strzałem. W 72 minucie ponownie strzałem z jedenastu metrów do bramki rywali piłkę wpakował Gabriel Jesus. Wynik pod koniec spotkania na 6:0 ustalił Mahrez po dograniu Gundgogana oraz w indywidualnej akcji Gabriel Jesus.

Niepowodzenia w lidze Real Madryt odbił sobie w starciu z Victorią Pilzno. Strzelecki festiwal rozpoczął Benzema. Francuski napastnik pewnie wykorzystał genialną akcję polegającą na przedryblowaniu trzech rywali i strzale z pola karnego. Chwilę później było już 2:0. Casemiro po rzucie rożnym najlepiej odnalazł się w polu karnym i uderzeniem głową wpakował piłkę do siatki. Jeszcze przed przerwą Benzema miał na koncie drugą bramkę. Tym razem po strzale z bliska głowa. Francuz w 40 minucie sam dograł do partnera z zespołu, a idealnie wbiegający w tempo Bale podwyższył na 5:0.