Wielkie emocje na stadionie Spartaka! Sevilla i Eintracht liderami grup!

Data dodania: 08-11-2018 21:09

Za nami pierwsze spotkania 4 kolejki Ligi Europy. Najciekawiej było w starciu Spartaka Moskwa z Rangers, gdzie zobaczyliśmy aż siedem trafień. Dużo emocji było także w starciach Akhisaru z Sevillą oraz Apollonu z Eintrachtem, gdzie spotkania 2:3 wygrali goście.

W starciu Spartaka Moskwa z Rangersami gospodarze musieli zdobyć trzy punkty, aby myśleć o awansie z grupy. Niestety na samym początku spotkania mogli mówić o sporym pechu, ponieważ bramkę samobójczą zanotował Eremenko. Gospodarze szybko podnieśli się po tym. Popov znalazł dośrodkowaniem Melegarejo, a ten wykończył akcję strzałem głową. Parę minut później goście ponownie byli na prowadzeniu. Po długim zagraniu niepilnowany przed polem karnym był Candeias i strzałem z półobrotu pokonał bramkarza rywali. Jeszcze przed przerwą mieliśmy remis w bramkach samobójczych. Tym razem do swojej siatki trafił probujący interweniować Goldson. W 41 minucie Rangers wyszło trzeci raz na prowadzenie. Złe wybicie piłki przez jednego z obrońców wykorzystał Middleton, wygrywając pojedynek z bramkarzem. Po przerwie strzelali już tylko gospodarze. Najpierw skuteczną dobitkę po strzale Hanniego wykonał Adriano, a wynik na 4:3 po dograniu Eremenko ustalił Hanni.

W starciu Akhisary z Sevillą emocje były od samego początku. Już w 12 minucie goście przełamali obronę rywala. Uczynił to Muriel, który precyzyjnym podaniem obsłużył Nolito, a Hiszpanowi nie pozostało nic innego jak wpakować piłkę do siatki. Przed przerwą efektowną akcję przeprowadził Promes. Po przedryblowaniu kilku rywali wbiegł w pole karne i w ostatniej chwili odegrał do Muriela. Ten stojąc blisko bramki, nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce. Bramka kontaktowa dla gospodarzy padła tuż przed upływem godziny. Manu ruszył w pole karne rywala i po zmyleniu dwóch obrońców oddał precyzyjny strzał przy dalszym słupku. W 57 minucie gospodarze mieli rzut karny, ale Vural zmarnował go i nadal goście mieli przewagę jednej bramki. Było ich za to o jednego mniej, ponieważ za faul w polu karnym boisko musiał opuścić Gomez. Gospodarze wyrównali stan spotkania dopiero w 78 minucie po bramce Ayika. Niestety dla nich Sevilla tuż przed końcem spotkania wywalczyła rzut karny, którego na bramkę zamienił Bariega.

Dzisiejszym wyjazdowym spotkaniem z Apollonem niemiecki Frankfurt zapewnił sobie awans do dalszego etapu rozgrywek. Spotkanie zaczeło się od trafienia gości. Prostopadłe podanie Willemsa wykorzystał Jovic. Na kolejne bramki czekaliśmy do drugiej połowy. W ciągu trzech minut goście wyprowadzili dwa ciosy. Najpierw akcję Gacinovica wykorzystał Haller. Następnie fatalną stratę jednego z obrońców gospodarzy wykorzystał Gacinovic, który przechwycił piłkę przed polem karnym i oddał mocny i mierzony strzał. Goście zmniejszyli straty po stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skuteczny strzał oddał Zelaya. W doliczonym czasie gry grający w dziesiątkę goście (dwie żółte kartki Stendera) stracili drugą bramkę. Rzut karny na bramkę pewnie zamienił Zelaya.