Red Bull Salzburg i ekipa Nenada Bjelicy z kompletem oczek. Arsenal zgubił pierwsze punkty, Milan czeka trudna walka

Data dodania: 08-11-2018 23:08

Red Bull Salzburg i Dinamo Zagrzeb dołączyły do Eintrachtu Frankfurt oraz Chelsea i też mają komplet punktów po 4 kolejkach fazy grupowej Ligi Europy.

Dinamo prowadzone przez Nenada Bjelicę pokonało 3:1 Spartak Trnawa, który latem w eliminacjach Ligi Mistrzów wyeliminował Legię Warszawa. Chorwaci wygrali po golach Gojaka i Orsicia z 22. i 80. minuty oraz samobójczym trafieniu Kadleca z 36. minuty. Honorowe trafienie dla Słowaków zaliczył Chantiriszwili w 63. minucie.

Dinamo po tej wygranej ma 12 punktów i pewny awans, bo nad Fenerbahce Stambuł ma 5 "oczek" przewagi, a nad Spartakiem 9. O Anderlechcie nie mówiąc, bo Belgowie wywalczyli tylko punkt.

Z kolei Red Bull już do przerwy prowadził 4:0 w Trondheim! Trzy gole dla ekipy z Salzburga strzelił Minamino - w 6., 20. i 45. minucie - a jednego Gulbrandsen w 37. minucie. Po zmianie stron bramki dla Rosenborga zdobyli Adegbenro w 52. minucie i Jensen 10 minut później, a gola samobójczego na konto Red Bull załadował Hovland. Austriacy wygrali 5:2 i mają komplet punktów, wyprzedzając o 6 "oczek" RB Lipsk i Celtic Glasgow (Szkoci wygrali z Niemcami w czwartek 2:1).

Pierwsze punkty zgubił Arsenal. Londyńczycy tylko zremisowali 0:0 ze Sportingiem. Goście z Portugalii kończyli mecz w dziesiątkę, ale Mathieu zszedł z murawy dopiero w 87. minucie, więc ,,Kanonierzy" grą w przewadze nie cieszyli się zbyt długo. Oba zespoły są blisko awansu, bo Karabach Agdam ograł 1:0 Worskłę Połtawa na wyjeździe i zrównał się z nią punktami - mają po 3 "oczka", Sporting 7, a Arsenal 10.

Kiepsko radzi sobie w LE Dudelange, który w el. pokonał Legię Warszawa. W czwartek poległ 1:5 z Olympiakosem Pireus i nadal ma zero punktów, ale za to w końcu strzelił gola. Ekipa z Luksemburga nie liczy się w walce o awans, ale Grecy będą ścigali się z Milanem i Betisem. Mają 7 punktów, podobnie jak Włosi, a to oznacza, że liderem są Hiszpanie z 8 "oczkami". Szykuje się zacięta walka o awans.