Cztery bramki na rozpoczęcie 15. kolejki Lotto Ekstraklasy

Data dodania: 09-11-2018 19:44

Górnik Zabrze zremisował na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław 2:2 w pierwszym spotkaniu 15. kolejki Lotto Ekstraklasy.

Obie ekipy nie rozgrywają dobrego sezonu i plasują się w dolnej połowie tabeli. Dzisiejszy mecz był świetną okazją, aby oddalić się od strefy spadkowej dla obu zespołów. Po niemrawym początku zobaczyliśmy przebłysk w wykonaniu Chrapka. Piłkarz Śląska znalazł się przed polem karnym rywali i technicznym strzałem umieścił piłkę w siatce tuż przy słupku. Gospodarze szybko zdołali wyrównać stan spotkania. Wykorzystali do tego stały fragment gry. Z rzutu rożnego dośrodkował Liszka, a strzał głową prosto do siatki oddał Suarez. Gospodarze poszli za ciosem i jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie. Prostopadłą piłkę z głębi pola zagrał Zapolnik, a sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Jimenez. Śląsk był w stanie odpowiedzieć i doprowadzić do remisu. Piłkę przed pole karne po akcji lewym skrzydłem wyłożył Broź, a mocnym i skutecznym uderzeniem popisał się Pich.