Kapitalny debiut Polaka w Serie A. Nicola Zalewski przeżywa piękny czas (VIDEO)

Data dodania: 09-05-2021 21:26

Nicola Zalewski najpierw zagrał w barwach AS Roma w półfinale Ligi Europy i to po jego strzale padł gol samobójczy, a teraz młody Polak zadebiutował w Serie A i od razu zanotował asystę.

Zalewski wszedł na murawę w meczu z Crotone w 80. minucie. I zanotował drugi występ w seniorskim zespole AS Roma. W czwartek zaliczył debiut w wygranym 3:2 rewanżowym spotkaniu z Manchesterem United w Lidze Europy i nawet przez moment miał gola na koncie, ale potem trafienie zweryfikowano i zaliczono jako samobója.

W niedzielę Zalewskiemu nikt już nie odbierze za to asysty w meczu ligowym z Crotone (5:0). Polak zagrał w doliczonym czasie gry do Borji Mayorala, który ustalił wynik spotkania.

Roma wygrała 5:0, a wszystkie gole strzeliła w II połowie. Wynik otworzył Mayoral w 47. minucie, potem w 70. i 73. minucie trafił Pellegrini, a w 78. minucie strzelił Mchitarjan.

Do przerwy w Crotone zagrał Arkadiusz Reca, ale na II połowę z powodu kłopotów zdrowotnych już nie wyszedł.