Raków kolejny krok bliżej awansu. ,,Medaliki" przegrały w tym sezonie tylko raz

Data dodania: 11-11-2018 20:37
Raków kolejny krok bliżej awansu. ,,Medaliki

Raków Częstochowa nie zatrzymuje się w marszu do Lotto Ekstraklasy. Ekipa Marka Papszuna w tym sezonie przegrała tylko jeden mecz. W niedzielę Raków wygrał czwarte spotkanie ligowe z rzędu, a ostatni raz z boiska zszedł pokonany w Chojnicach, gdzie na początku sierpnia uległ Chojniczance 1:2.

Raków od tamtej porażki wygrał 12 razy i zanotował 5 remisów. Na rozkładzie ma m.in. Lecha Poznań w Pucharze Polski, ale też chociażby Sandecję Nowy Sącz i Bruk-Bet Termalikę Nieciecza, a więc spadkowiczów z Lotto Ekstrkalasy, w lidze.

W niedzielę lider Fotuna I ligi pokonał Puszczę w Niepołomicach. Wygrał 3:1. Prowadzenie dał ,,Medalikom" Maciej Domański, ale do przerwy był remis po golu Piotra Stawrczyka. W II połowie wygraną Rakowowi zapewnili Szymon Lewicki i Marcin Listkowski.

W tabeli Raków ma po 18 meczach 39 punktów i lideruje z 5 "oczkami" przewagi nad ŁKS Łódź i 8 nad Sandecją Nowy Sącz. Puszcza zajmuje 6. lokatę.