Chorwacji wzięli rewanż za 0:6 i jeszcze mogą wygrać grupę! Hiszpanie już nic nie mogą poza... liczeniem na remis

Data dodania: 15-11-2018 23:09

Reprezentacja Chorwacji zrewanżowała się Hiszpanii za wrześniowe 0:6! Wicemistrzowie świata pokonali La Furia Roja 3:2 w Zagrzebiu i spowodowali, że Hiszpanie mogą stracić 1. miejsce w grupie.

We wrześniu Chorwaci przegrali z Hiszpanami 0:6, a potem w październiku zremisowali z Anglią. Teraz po wygranej z Hiszpanią w rewanżu czeka ich drugie mecz z Anglią i zwycięzca tego starcia zajmie 1. miejsce, przegrany spadnie z najwyższej dywizji Ligi Narodów. Hiszpanie liczą na remis...

W czwartkowym meczu w Zagrzebiu Chorwaci do przerwy remisowali z Hiszpanami 0:0. Lawina ruszyła 10 minut po zmianie stron, gdy Ivan Perisić zabrał piłkę rywalom blisko pola karnego i zagrał do Andreja Kramaricia, który z bliska trafił na 1:0. Już 2 minuty poźniej wyrównał Dani Ceballos i zabawa zaczęła się od nowa, tym bardziej, że Luis Enrique wpuścił na boisko Moratę i Asensio, którzy rozruszali gości.

Z tego rozruszania wzięła się jednak bramka dla Chorwacji. W 69. minucie gospodarze krótko rozegrali rzut rożny, do piłki dopadł Tin Jedvaj i głową trafił na 2:1. Wyrównał w 78. minucie Sergio Ramos, który wykrozystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką przez Vrsaljko.

I gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, to w 93. minucie Jedvaj po raz drugi znalazł się tam, gdzie trzeba i dobił piłkę do siatki na 3:2, dając Chorwacji bardzo cenne zwycięstwo. Pytanie teraz, co Vatreni z nim zrobią 18 listopada w meczu z Anglią.