Holendrzy zdominowali i pobili Francję. Przypieczętowali też spadek Niemców, a sami mogą wygrać grupę!

Data dodania: 16-11-2018 23:54

Reprezentacja Holandii odzyskuje powoli blask, który utraciła w ostatnich latach. Oranje w piątkowy wieczór zdominowali mistrzów świata Francuzów w meczu Ligi Narodów, wygrali 2:0 i przesądzili o spadku z najwyżej dywizji reprezentacji Niemiec!

Holendrzy niespodziewanie dla Francuzów ruszyli od pierwszych minut do ofensywy, przejęli inicjatywę i zdominowali Trójkolorowych. Mistrzowie świata byli wyraźnie zaskoczeni i nie mogli złapać rytmu. Największym postrachem dla gości był grający na co dzień we francuskim Olympique Lyon, Memphis Depay.

Oranje swoją przewagę udokumentowali tuż przed przerwą. W 44. minucie Hugo Lloris instynktownie odbił piłkę po strzale Ryana Babela, ale obronić dobitki Georginio Wijnaldum już nie zdołał.

W II połowie Holendrzy dominowali jeszcze wyraźniej nad Francuzami. Trójkolorowi momentami sprawiali wręcz wrażenie, że nie do końca zależy im na grze i wyszli na boisko tylko dlatego, że musieli. Jedynym, który mocno się starał był Lloris i przez to Holendrzy aż do.. 96. minuty prowadzili tylko 1:0. Dopiero wtedy na 2:0 z rzutu karnego podwyższył wspomniany Depay, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Moussy Sissoko na Frenkiem de Jongu.

Mimo porażki Francja z 7 punktami jest liderem grupy, ale może stracić triumf w niej, jeśli Holandia w poniedziałek przynajmniej zremisuje na wyjeździe z Niemcami. Oranje zagrają więc o stawkę, a Die Mannschaft już tylko o honor. Niemcy podobnie jak Polacy spadną bowiem z najwyższej dywizji Ligi Narodów!