Anglia po świetnej końcówce awansuje do finałów Ligi Narodów!

Data dodania: 18-11-2018 17:29

Po bardzo dobrym spotkaniu Anglicy pokonali Chorwatów 2:1 i to oni zagrają w turnieju finałowym Ligi Narodów. Z kolei wicemistrzowie świata spadli do drugiej dywizji.

Na początku spotkania Kalinić wybiegł przed pole karne i uprzedził Sterlinga. Piłka trafiła jednak do Kane'a, który uderzył na bramkę Chorwatów. Zmierzającą do siatki futbolówkę wybił Jedvaj, ale Kane miał jeszcze jedną okazję. Dobitkę kapitana Anglików obronił już Kalinić. Później Chilwell oddał strzał zza pola karnego. Kalinić miał spory problem przy obronie.

Na bramki trzeba było poczekać do drugiej połowy. W 57 minucie po podaniu Vlasicia Andrej Kramarić przyjął piłkę w polu karnym Anglików, długo dryblował i plasowanym strzałem pokonał Pickforda. Anglicy ruszyli do odrabiania strat. Po wrzucie z autu Gomeza i zamieszaniu w polu karnym piłkę z bliska wepchnął do bramki Lingard. Odpowiedz gości była bliska sukcesu. Po strzale głową Vidy piłkę niemal z linii bramkowej wybił Lingard. Chwilę później Anglicy wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Chilwella piłkę wślizgiem do bramki wepchnął Harry Kane.