Bramka Milika na wagę remisu i pierwszego koszyka!

Data dodania: 20-11-2018 22:41

W ostatnim meczu grupy 3 dywizji A Ligi Narodów reprezentacja Polski zremisowała 1:1 z Portugalią. Bramkę dla "Biało-Czerwonych" zdobył Arkadiusz Milik.

Przed spotkaniem było wiadomo, że wygrana bądź remis dawała Polakom losowanie z pierwszego koszyka do eliminacji mistrzostw Europy 2020. Faworytem spotkania była jednak Portugalia.

Od początku nasza reprezentacja starała się rozgrywać piłkę na swojej połowie i wciągać Portugalczyków głębiej. Niestety radziliśmy sobie z pressingiem rywali, a budowanie akcji od tyłu wyglądało słabo. Pierwsze poważne zagrożenie pod bramką to niestety bramka Portugalczyków. Renato Sanchez z rzutu rożnego zacentrował na krótki słupek, a tam Andre Silva głową uderza w długi róg, pokonując Szczęsnego. Polacy mogli odpowiedzieć błyskawicznie. Dokładne dośrodkowanie wykonał Grosicki. Kędziora wygrał walkę o górną piłkę, ale trafił w poprzeczkę. Chwilę później Klich znalazł w polu karnym Frankowskiego, ten uderzył z ostrego kąta, ale został zablokowany.

Po przerwie Polacy dążyli do odrobienia bramki. Najpierw strzał Grosickiego wylądował na obrońcy, a potem Frankowski dośrodkował zbyt słabo w pole karne rywala. Po godzinie gry zobaczyliśmy znakomite wyjście na pozycję Milika, który w polu karny został sfaulowany przez Danilo (za co otrzymał czerwoną kartkę) i sędzia podyktował jedenastkę. Tę dwa razy musiał wykorzystać Milik, ponieważ sędzia miał wątpliwości czy inni zawodnicy stali poza polem karnym w momencie strzału. Polak wytrzymał presję i wyrównał stan spotkania. Polacy długo zabierali się do wykorzystania gry w przewadze. W 81 minucie efektowny rajd wykonał Zieliński i zakończył akcję mocnym strzałem. Niestety w sam środek bramki.