Lokomotiw Moskwa z pierwszymi punktami w LM! Grał Krychowiak i Rybus!

Data dodania: 28-11-2018 20:38

Lokomotiw Mostwa pokonał przed własną publicznością Galatasaray Stambuł 2:0 w 5 kolejce grupy D. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus.

W pojedynku drużyn walczących już jedynie o miejsce w Lidze Europy w lepszej sytuacji byli goście, którzy mieli przed spotkaniem 4 punkty. Z kolei gospodarze w czterech spotkaniach nie zdobyli nawet punktu. To spotkanie było dla nich ostatnią szansą na powalczenie o wiosnę w europejskich pucharach.

Na początku spotkania Smołow otrzymał podanie w pole karne Galatasarayu Stambuł. Napastnik Lokomotiwu Moskwa przełożył sobie piłkę na prawą stopę. Jego uderzenie z ostrego kąta zatrzymał Fernando Muslera. W 29 minucie Grzegorz Krychowiak mógł zdobyć gola po dośrodkowaniu Macieja Rybusa. Polski pomocnik główkował jednak nieznacznie ponad poprzeczką. Tuż przed przerwą Grzegorz Krychowiak uderzył na bramkę rywala i pokonał Fernando Muslerę strzałem z kilkunastu metrów. Zanim futbolówka wylądowała w bramce, odbiła się jeszcze od Ryana Donka.

Chwilę po zmianie stron gospodarze podwyższyli prowadzenie. Ignatiew wbiegł w pole karne, dostał podanie w tempo od Fiodora Smołowa i po zmyleniu obrońcy uderzył mocno pod poprzeczkę. W kolejnej akcji po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Farfan doszedł do piłki, a po jego uderzeniu otarła ona poprzeczkę. W końcówce spotkania przed kolejną okazją stanął Krychowiak. Polak oddał płaski i mocny strzał, ale prosto w bramkarza.