Finalista Ligi Mistrzów pożegna się z rozgrywkami? Ważna wygrana PSG!

Data dodania: 28-11-2018 23:12

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 5 kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów PSG pokonało FC Liverpool 2:1 i awansowało na drugie miejsce w grupie C. W innych spotkaniach również nie zabrakło emocji.

W grupie C rywalizacja o awans pomiędzy Napoli, PSG i Liverpoolem nabrała tempa. Dziś krok w stronę awansu wykonało PSG. Wszystko zaczęło się w 13 minucie. Po ładnej akcji gospodarzy piłkę zbyt słabo wybił jeden z obrońców Liverpoolu. Wykorzystał to Bernat, który zgarnął piłkę i uderzył tuż przy słupku. Przed przerwą rajd przeprowadził lewym skrzydłem Mbappe. Francuz dograł idealnie do Cavaniego, ale ten strzelił prosto w bramkarza. Na szczęście dla gospodarzy idealnie do dobitki ustawiony był Neymar, który dokończył dzieła. Tuż przed przerwą ile sił w nogach w pole karne PSG wbiegł Mane i gospodarze musieli ratować się faulem. Do wykonania jedenastki podszedł Milner. Anglik zmylił Buffona i zdobył bramkę honorową.

Spotkanie Atletico Madryt — AS Monaco było ostatnią szansą dla francuskiego klubu na walkę o Ligę Europy. Z kolei ich przeciwnicy interesują się wyłącznie wygraniem grupy. Już na samym początku po strzale Koke piłka odbiła się od Badiashilę i całkowicie zmyliła bramkarza. Trafienie zaliczono obrońcy AS Monaco. W dalszej części spotkania gospodarze podwyższyli wynik. Correa wbiegł z piłką w pole karne, tam minął Jemersona i odegrał do Griezmanna. Francuz pewnym strzałem skierował piłkę do bramki. W drugiej części spotkania Savić zagrał ręką w polu karnym, za co otrzymał drugą żółtą kartkę i arbiter podyktował jedenastkę. Od tej pory gospodarze grali w dziesiątkę. Do wykonania jedenastki podszedł Falcao, ale nie trafił w bramkę.

W starciu Borussii Dortmund z Club Brugge faworytem byli gospodarze, którzy byli już pewni awansu do 1/8 finału. W ich podstawowym składzie mogliśmy zobaczyć na prawej obronie Łukasza Piszczka. W spotkaniu nie doczekaliśmy się jednak bramek i drużyny podzieliły się punktami.

W grupie D spotkanie FC Porto z Schalke było kluczowe w walce o pierwsze miejsce. Zwycięstwo, którejś z drużyn znacznie przybliżało ją do tego celu. Obronę rywali udało się przełamać dopiero w drugiej połowie. Uczyniło to FC Porto. Po rzucie rożnym ponownie piłkę w pole karne dośrodkował Torres, a skuteczny strzał głową oddał Militao. Chwilę później było już 2:0. Gospodarze zabawili się w polu karnym z obrońcami rywali. Po kilku szybkich podaniach akcję strzałem z bliska wykończył Corona. Goście byli w stanie zdobyć bramkę kontaktową. Bentaleb pewnie wykorzystał rzut karny. Gospodarze chcieli mieć ostatnie słowo i w doliczonym czasie gry na 3:1 podwyższył Marega.

Napoli wyszło na starcie z Crveną Zvezdą bez Polaków w składzie. Okazało się to dobrym posunięciem, ponieważ włoski klub bardzo dobrze wszedł w spotkanie. W 11 minucie z rzutu rożnego dośrodkował Maksimovic, a piłkę z kilku metrów wepchnął do bramki Hamsik. Jeszcze w pierwszej połowie Napoli podwyższyło prowadzenie. Lewym skrzydłem pognał Ruiz. Po ograniu rywala dograł w pole karne, a tam strzałem z woleja akcję wykończył Mertens. Belg imponował strzelecką formą również po przerwie. Po otrzymaniu prostopadłego podania od Hamsika wyszedł sam na sam z bramkarzem i oddał strzał pod poprzeczkę. Goście odpowiedzieli trafieniem Mohameda, który umieścił piłkę przy dalszym słupku bramki.

Rywalizacja PSV z FC Barceloną miała zdecydowanego faworyta. Goście byli zdecydowanymi liderami grupy i dziś chcieli jeszcze bardziej powiększyć przewagę. Defensywa PSV wytrzymała napór hiszpańskiego klubu w pierwszej połowie, ale uległa po przerwie. Dembele dograł w pole karne do Messiego, który w swoim stylu zmylił trzech obrońców i nie dał szans bramkarzowi. Parę minut później Argentyńczyk dośrodkował w pole karne, piłkę strącił Pique, która zatrzymała się dopiero w bramce. Honorowe trafienie PSV padło w 83 minucie dośrodkowanie w pole karne wykorzystał de Jong.

Skromą, ale niesamowicie potrzebną wygraną do awansu zanotował nad Interem Mediolan Tottenham. Kluczowa akcja spotkania miała miejsce w 83 minucie. Po szybkiej akcji skrzydłem piłka powędrowała w pole karne do Alliego, ten błyskawicznie odegrał do Eriskena, który bez zastanowienia uderzył celnie do bramki. Dzięki wygranej przedstawiciel Premier League zrównał się punktami z dzisiejszym rywalem. Walka o awans rozegra się w korespondencyjnym pojedynku w ostatniej kolejce.