Dudelange zdobyło 4 gole na San Siro, ale dwa samobójcze i przegrało z Milanem. 3 ekipy z kompletem punktów

Data dodania: 29-11-2018 23:13

Trzy drużyny spośród 48 w Lidze Europy zdobyły w 5 kolejkach komplet punktów. Są to Red Bull Salzburg, Eintracht Frankfurt i Chelsea. W czwartkowych meczach wysoko wygrały drugi i trzeci, a także AC Milan i Sporting Lizbona. Włosi stracili jednak jednocześnie dwa gole z Dudelange!

Milan nawet przegrywał na San Siro z rywalem z Luksemburga, ale ostatecznie wynik z 1:2 zamienił się w 5:2, a goście strzelili dwa gole samobójcze.

Włosi nie zapewnili sobie jeszcze awansu, ale wyprzedzili Olympiakos Pireus. Ma nad Grekami 3 punktyw przewagi, ale mecz z nimi na wyjeździe. U siebie Milan wygrał 3:1 z Olympiakosem, więc w Pireusie nie może przegrać wyżej. Bliski wygrania grupy jest Betis Sewilla, który jedzie do Dudelange w ostatniej kolejce. Wspomniany Sporting Lizbona wygrał natomiast aż 6:1 z Karabachem Agdam.

Pewne awansu jest Dinamo Zagrzeb Nenada Bjelicy, które jednak straciło pierwsze punkty. Chorwaci zremisowali 0:0 na wyjeździe z Fenerbahce. Damian Kądzior wszedł na boisko w doliczonym czasie gry. Turkom remis też dał awans, bo Anderlecht też tylko zremisował ze Spartakiem Trnava.

Red Bull Salzburg pokonał 1:0 RB Lipsk i nie było mowy o układach. Austriacy swojego brata z Niemiec skazali na drżenie o awans, ale mogą im pomóc. Muszą jednak w ostatniej kolejce pokonać Celtic na wyjeździe, a Lipsk wtedy musi ograć Rosenborg u siebie. Norweski zespół jako jeden z dwóch w całej stawce LE nie zdobył jeszcze punktu.

Fatalnie spisuje się Olympique Marsylia. Francuzi przegrali aż 0:4 z Eintrachtem Frankfurt, który ma komplet punktów. Marsylczycy na tym samym dystansie pięciu spotkań wywalczyli jedno "oczko". Obok Eintrachtu awans wywalczyło Lazio. Włosi przegrali na wyjeździe z Apollonem Limassol, ale nic to nie zmieniło w ich sytuacji.

Komplet punktów ma też Chelsea. ,,The Blues" ograli 4:0 PAOK Saloniki. Grecy grali od 7. minuty w osłabieniu, przed przerwą dwa gole strzelił Olivier Giroud, a po przerwie gości dobili Hudson-Odoi i Morata. Grecy nie tracą szans na awans, bowiem w ostatniej kolejce podejmą BATE Borysów, ale muszą ograć Białorusinów i liczyć na to, że Chelsea pokona MOL Vidi.

Najciekawiej wygląda sytuacja w grupie G. Villarreal jest na 1. miejscu i ma 7 punktów. Podobnie jak 2. w stawce Rapid Wiedeń. Rangersi z Glasgow wywalczyli 6 "oczek", a Spartak Moskwa ma 5 punktów. W ostatniej kolejce Hiszpanie podejmą Rosjan, a Austriacy ugoszczą Szkotów.