Bundesliga. Robert Lewandowski pobił rekord Gerda Muellera! Polak w samej końcówce meczu pokonał Rafała Gikiewicza (VIDEO)

Data dodania: 22-05-2021 17:29

W ostatniej kolejce niemieckiej Bundesligi Bayern Monachium pokonał na własnym terenie 5:2 FC Augsburg. Robert Lewandowski w samej końcówce wpisał się na listę strzelców i pobił rekord Gerda Muellera.

"Bawarczycy" wyszli na prowadzenie w 9. minucie. Samobójczego gola zdobył Jeffrey Gouweleeuw. W 23. minucie prowadzenie podwyższył Serge Gnabry, który po dużym zamieszaniu strzałem głową z bliskiej odległości pokonał Rafała Gikiewicza. Kolejnego gola dla gospodarzy zdobył Joshua Kimmich. Reprezentant Niemiec kapitalnie uderzył zza pola karnego. W tej sytuacji Gikiewicz nie mógł nic zrobić.

Bramka padła w 33. minucie. Jeszcze przed przerwą dla Bayernu Monachium strzelił Kingsley Coman. W pierwszej połowie Robert Lewandowski był bardzo aktywny. Polak miał mnóstwo okazji do zdobycia bramki, ale Gikiewicz obronił jego strzały.

Potem goście wzięli się do pracy i strzelili dwie bramki. Gole dla FC Augsburg strzelili Andre Hahn oraz Florian Niederlechner.

Lewandowski nie mógł strzelić przez całe spotkanie, ale w samej końcówce wpakował piłkę do siatki. Polski snajper dobił piłkę odbitą przez Gikiewicza. Był to 41. gol "Lewego" w obecnym sezonie. Oznacza to, że reprezentant Polski pobił rekord Gerda Muellera. Niemiec w sezonie 1971-1972 strzelił 40. bramek.

Fot: Bayern Monachium - Twitter