Wisła wpadła do Puszczy. Przedstawiciel Lotto Ekstraklasy przegrał w Niepołomicach!

Data dodania: 04-12-2018 17:24

I-ligowa Puszcza Niepołomice awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski. Zrobiła to kosztem Wisły Płock, pokonując 3:1 u siebie przedstawiciela Lotto Ekstraklasy.

Puszcza w tej edycji PP dotarła już do ćwierćfinału, eliminując po drodze KS Paradyż i KP Starogard Gdański oraz Wisłę Płock. I-ligowiec zaskoczył we wtorek ekipę Kibu Vicuny i wygrał 3:1.

To gospodarze lepiej zaczęli starcie. Już w 12. minucie Tomalski świetnie zagrał do Marcina Orłowskiego, a ten w sytuacji sam na sam trafił do siatki. 2:0 mogło być już 10 minut, ale sędzia uznał, że Alan Uryga nie faulował w polu karnym Orłowskiego.

Po przerwie Puszcza nadal była lepsza. Swoje okazje mieli Krzysztof Drzazga i Tomalski, ale dobrze w bramce spisywał się Bartłomiej Żynel. I dopisywało mu szcczęście. W 49. minucie Wisłę uratował słupek. Strzelał Orłowski i pozostało mu tylko złapać się za głowę.

W końcu na 2:0 podwyższył Łukasz Szczepaniak, który w 72. minucie wykorzystał szansę po tym, jak blisko pola karnego piłkę stracił Patryk Stępiński. 10 minut przed końcem częściowo zrehabilitował się Stępiński, gdy strzelił gola kontaktowego. Wisła rzuciła się do dalszych ataków, ale to Puszcza po kontrach miała lepsze okazje. Mecz rozstrzygnęła jednak tuż przed końcem, gdy rozgrywający znakomity mecz Tomalski trafił na 3:1, mijając bramkarza i posyłając piłkę do pustej bramki.