Dawid Kownacki trafił w Pucharze Włoch. Dał Sampdorii awans i mecz z AC Milan!

Data dodania: 04-12-2018 23:04

Dawid Kownacki przesądził o awansie Sampdorii Genua do 1/8 finału Pucharu Włoch. Polski napastnik strzelił w meczu ze SPAL gola, który dał jego zespołowi wygraną 2:1.

Kownacki w tym sezonie nie spędza na boisku zbyt wiele minut w barwach Sampdorii. We wtorek Polak dostał jednak szansę przez 90 minut i wykorzystał okazję do pokazania się trenerowi. W 82. minucie Kownacki strzelił zwycięskiego gola na 2:1. Bramka była na wagę awansu do 1/8 finału, gdzie Sampdoria spotka się z AC Milan. Ten mecz już w 2019 roku, a dokładnie 13 stycznia.

Wcześniej na Stadio Luigi Ferraris prowadzili gości. W 34. minucie bramkę dla SPAL zdobył Sergio Floccari. Wyrównał tuż przed przerwą Gregoire Defrel.

Kownacki zagrał cały mecz, Bartosza Bereszyńskiego w 70. minucie zmienił Gabriele Rolando, a trzeci z Polaków w Sampdorii, Karol Linetty wszedł na boisko w 84. mincucie. W SPAL cały mecz zagrali Thiago Cionek i były bramkarz Lechii Gdańsk Vanja Milinković-Savić.