Kluczowa interwencja Łukasza Fabiańskiego! Polak obronił rzut karny przy stanie 0:0!

Data dodania: 04-12-2018 23:16

Łukasz Fabiański znacząco przyczynił się do zwycięstwa West Ham United nad Cardiff City w meczu 15. kolejki Premier League. Polak przy stanie 0:0 obronił rzut karny.

"Młoty" ostatecznie ograły ekipę ze stolicy Walii 3:1. Wszystkie gole padły po przerwie. W 49. minucie na 1:0 i w 54. minucie na 2:0 trafił Lucas Perez, a na 3:0 w 61. minucie podwyższył Michail Antonio. Goście odpowiedzieli trafieniem Josha Murphy'ego z 90. minuty.

Nie wiadomo, jak potoczyłyby się jednak losy spotkania, gdyby nie interwencja Łukasza Fabiańskiego w 36. minucie. Polak obronił strzał rywala z rzutu karnego! Josh Ralls nie miał nawet szans na dobitkę, bo Fabiański po prostu złapał piłkę! To trzeci z rzędu obroniony karny przez Fabiańskiego!

Fabiański zagrał kolejny cały mecz w barwach WHU. Jego zespół z 18 punktami jest na 12. miejscu w tabeli Premier League.