Górnik Zabrze potrzebował dogrywki, by wyeliminować drugoligowca w Pucharze Polski!

Data dodania: 06-12-2018 18:16

Górnik Zabrze awansował do 1/4 finału Pucharu Polski. Podopieczni Marcina Brosza mieli jednak poważne problemy z pokonaniem drugoligowego Rozwoju Katowice. Przedstawiciel Lotto Ekstraklasy zrobił to dopiero po dogrywce.

Górnik w Katowicach nawet przegrywał. W 27. minucie prowadzenie Rozwojowi dał Michał Płonka, ale już 7 minut później wyrównał Jesus Jimenez. Wydawało się, że po szybkim odrobieniu strat Górnik pójdzie za ciosem i przechyli szalę awansu na swoją stronę. Nic takiego się jednak nie stało. Zabrzanie wcale nie byli lepsi od przedstawiciela II ligi i po 90 minutach na tablicy wyników nadal widniało 1:1.

W dogrywce też w pierwszej części nic się nie zmieniło pod względem wyniku, ale Górnik zaczął przeważać. W końcu dopiął swego w 108. minucie, gdy Adam Wolniewicz dośrodkował, a Kamil Zapolnik posłał piłkę głową do siatki. Rozwój drugi cios w dogrywce przyjął w 113. minucie, gdy Szymon Matuszek trafił głową po zagraniu Jimeneza z rzutu rożnego. Wynik na 4:1 ustalił w 120. minucie Łukasz Wolsztyński, który wykorzystał rzut karny podyktoway za faul Kamila Łączka na Zapolniku.

Mecz 1/8 finału Pucharu Polski
ROZWÓJ KATOWICE - GÓRNIK ZABRZE 1:4 po dogrywce
Michał Płonka 27 - Jesús Jiménez 34, Kamil Zapolnik 108, Szymon Matuszek 113, Łukasz Wolsztyński 120 k.
Rozwój: 1. Bartosz Soliński - 2. Damian Lepiarz, 13. Przemysław Gałecki (115, 15. Daniel Kamiński), 6. Seweryn Gancarczyk, 7. Kamil Łączek - 17. Olivier Lazar (66. 14. Sebastian Olszewski), 10. Michał Płonka, 19. Rafał Kuliński, 26. Przemysław Mońka - 11. Mateusz Wrzesień (110. 21. Bartosz Baranowicz), 8. Damian Niedojad (102. 9. Patryk Gembicki)
Górnik: 33. Daniel Bielica - 3. Adam Wolniewicz, 5. Paweł Bochniewicz, 14. Michał Koj, 27. Adrian Gryszkiewicz - 8. Konrad Nowak (46. 19. Kamil Zapolnik), 28. Maciej Ambrosiewicz, 7. Szymon Żurkowski (91, 10. Łukasz Wolsztyński), 9. Jesús Jiménez - 21. Daniel Smuga (46. 22. Szymon Matuszek), 20. Marcin Urynowicz (66. 17. Igor Angulo)
Żółte kartki: Kuliński, Gancarczyk
Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin)

W ćwierćfinale - losowanie par w piątek o 12:00 - są oprócz Górnika także Puszcza Niepołomice, Legia Warszawa, Odra Opole, Miedź Legnica, Jagiellonia Białystok i Lechia Gdańsk. Stawkę uzupełnią Wigry Suwałki lub Raków Częstochowa.