Dwa trafienia Roberta Lewandowskiego w arcyciekawym starciu z Ajaxem Amsterdam!

Data dodania: 12-12-2018 23:02

W najciekawszym spotkaniu środowej Ligi Mistrzów Ajax Amsterdam zremisował z Bayernem Monachium 3:3. Dwa trafienia dla gości zdobył Robert Lewandowski. Taki rezultat zagwarantował klubowi Polaka pierwsze miejsce w grupie. Lepszym rozstawieniem przed losowaniem 1/8 finału Ligi Mistrzów może cieszyć się również Manchester City i Juventus Turyn.

W grupie E kwestia awansu została już dawno rozstrzygnięta. Niewiadomą pozostała sprawa wywalczenia sobie pierwszego miejsca dającego lepsze rozstawienie przed 1/8 finału. Ajax potrzebował do tego zwycięstwa a Bayern jedynie remisu. Już w pierwszym kwadransie Robert Lewandowski urwał się obrońcom i w sytuacji sam na sam pewnie umieścił piłkę w siatce. Polak łatwo dochodził dziś do sytuacji strzeleckich. W kolejnej sytuacji po świetnym podaniu Müllera do Gnabry'ego ten zagrał do Lewandowskiego, a Polak przegrał pojedynek ze świetnie interweniującym kameruńskim bramkarzem. Gospodarze odpowiedzieli dopiero w drugiej części spotkania. Donny van de Beek mocno dośrodkował wzdłuż bramki, a z bliska gola strzelił Dusan Tadić. Parę minut później zobaczyliśmy czerwoną kartkę dla Wöbera za brutalny faul na Goretce. Siły na boisku szybko się wyrównały, bo jeszcze głupszy i niebezpieczny faul wykonał Muller na Taglifico. Niemiec zwyczajnie kopnął go w głowę. W 81 minucie Boateng sfaulował w polu karnym Dolberga i mieliśmy jedenastkę. Rzut karny pewnie na bramkę zamienił Tadić. Parę minut później identyczną sytuację mieliśmy po drugiej stronie boiska. Tutaj faulowany był Thiago, a do siatki trafił Robert Lewandowski. W doliczonym czasie gry Bayern objął prowadzenie. Coman po asyście Thiago technicznym strzałem pokonał Andre Onanę. Ajax zdołał jednak jeszcze odpowiedzieć. Huntelaar wstrzelił piłkę przed bramkę, a Tagliafico wpakował piłkę do bramki. W drugim spotkaniu Benfica okazała się o jedną bramkę lepsza od AEK-u i potwierdziła należne jej trzecie miejsce.

W grupie F swoją dominację potwierdził Manchester City. Dziś po dwóch trafieniach Sane pokonał Hoffenheim 2:1. Goście wyszli na prowadzenie po 16 minutach. Z rzutu karnego do siatki trafił Kramarić. Przedstawiciele Bundesligi nie potrafili jednak utrzymać korzystnego wyniku. Swoją szansę na awans do 1/8 zmarnował Szachtar. Dziś potrzebował wygrane z bezpośrednim rywalem z Lyonu. Ostatecznie po trafieniach Moraesa i Fekira mecz zakończył się podziałem punktów. Taki wynik oznacza, że to francuski klub zagra na wiosnę w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

W grupie H dominowały dziś niespodzianki. Tak należy nazwać wygrane Valencii nad Manchesterem United oraz Young Berno nad Juventusem Turyn. Mimo tych rezultatów to przedstawiciele Serie A i Premier League awansowali do kolejnej fazy rozgrywek. Ich przewaga z poprzednich kolejek była zbyt duża, żeby nadrobić ją w pojedynczym starciu.