Świerczok trafia w starciu z Zurichem! AC Milan poza Ligą Europy!

Data dodania: 13-12-2018 23:03

W 6 kolejce Ligi Europy, która kończyła fazę grupową, bramkę zdobył Jakub Świerczok. Polak trafił do siatki w starciu z FC Zurich. Do dużej niespodzianki doszło w Grecji, gdzie lokalny Olympiakos pokonał 3:1 AC Milan i wyeliminował włoski klub z rozgrywek.

W grupie A awans do dalsze fazy rozgrywek wywalczył Bayer Leverkusen i Ludogorets. Przedstawiciele Bundesligi niepodziewanie przegrywali od 27 minuty z AEK Larnaca, jednak w dalszej części spotkania nie dali szans rywalowi. Do siatki trafiali: Kohrm i Alario (po dwa razy) oraz Paulinho. Polskich kibiców ucieszył fakt, że pod koniec spotkania w zespole gości zadebiutował Jakub Bednarczyk i Adrian Stanilewicz. W drugim spotkaniu tej grupy również mieliśmy polski akcent. Tuż przed przerwą do bramki Zurichu trafił Jakub Świerczok. Polak wykorzystał kiks stopera gości i umieścił piłkę w siatce po strzale z woleja.

W grupie B wszystko było jasne przed ostatnią kolejką. Awans przypadł Celticowi i RB Salzburg. Oba zespoły spotkały się dziś w Szkocji. Ostatecznie 1:2 wygrali goście, odnotowując tym samym komplet zwycięstw. Z kolei RB Lipsk na koniec pucharowych zmagań podzielił się punktami z Rosenborgiem.

W grupie C Slavia Praga potwierdziła swój awans do fazy pucharowej, pokonując zwycięzcę grupy Zenit Petersburg. Gospodarze już do przerwy prowadzili dwoma trafieniami. Do siatki trafił Zmrhal i Stoch. W drugiej połowie bezpiecznie utrzymali wynik do końca spotkania. Nadzieję na awans miało jeszcze francuskie Bordeaux. Przedstawiciel Ligue 1 pokonał dziś FC Kopenhage 1:0, ale wynik drugiego spotkania nie był dla nich korzystny i na wiosnę pozostanie im grać tylko w rozgrywkach krajowych.

W grupie D działo się dziś niewiele. Bramek nie zobaczyliśmy w starciu Dinama z Anderlechtem. Oba zespoły przed spotkaniem wiedziały o swoim losie. Chorwaci awansowali z pierwszego miejsca, a Belgowie zajęli ostatnie miejsce. Z kolei Trnava pokusiła się o niespodziankę, pokonując 1:0 Fenerbahce. Turecki klub już wcześniej zapewnił sobie udział w kolejnej rundzie rozgrywek.

W grupie E efektowne zwycięstwo odniósł Sporting, pokonując Vorskla 3:0. Portugalczykom taki rezultat wystarczył na drugie miejsce w grupie. Pierwsze przypadło "Kanonierom", którzy dziś skromnie pokonali Qarabag 1:0.

W grupie F starcie Dudelange z mającym pewny awans Betisem odbyło się bez większej historii i bramek. Z kolei bardzo emocjonujące było drugie starcie, gdzie wielkim wygranym okazał się Olympiakos. Grecki klub ograł przed własną publicznością AC Milan i to on zagra na wiosnę w fazie pucharowej.