Grudniowy Bayern jakiś piękniejszy! Piąta wygrana mistrza. Ofensywa Eintrachtu nic nie wskórała. Asysta Lewandowskiego

Data dodania: 22-12-2018 22:55

Bayern Monachium świetnie spisał się w grudniu w Bundeslidze. Po listopadowych 2:3 z Borussią Dortmund i 3:3 z Fortuną Duesseldorf mistrzowie Niemiec w ostatnim miesiącu roku zdołali wygrać wszystkie pięć spotkań. W sobotę ograli groźny Eintraht Frankfurt, były klub swojego trenera Niko Kovaca, na wyjeździe.

Eintracht ma w składzie lidera klasyfikacji strzelców Lukę Jovicia (12 goli) i również będącego wysoko Sebastiana Hallera (9 bramek). Mimo tego gospodarze nie mieli szans z Bayernem, w którym nieoczekiwanie zaszalał Franck Ribery.

Ribery w tygodniu dał wygraną 1:0 z RB Lipsk, a teraz strzelił dwa gole Eintrachtowi. Co prawda Eintracht lepiej zaczął mecz, ale Francuz w 34. minucie po zabójczej kontrze dał prowadzenie Bayernowi. Świetne podanie zanotował Robert Lewandowski i Ribery musiał tylko trafił do pustej bramki, co też uczynił.

Po przerwie Bayern kontrolował mecz i dobrze grał w defensywie, więc mógł szukać szans w kontrach. Spotkanie goście zamknęli w 79. minucie. Dwójkowa akcja Kimmicha z Riberym skończyła się golem Francuza, chociaż nie trafił on przy strzale czysto w piłkę. Zmyliło to Kevina Trappa, a piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. W 89. minucie wynik na 3:0 ustalił Rafinha, który szukał podania do Lewandowskiego, ale wyszedł mu strzał i padła bramka!

Bayern na półmetku sezonu ma 6 punktów mniej niż liderująca Borussia Dortmund. Runda rewanżowa zapowiada się bardzo ciekawie.