Arkadiusz Milik goni Krzysztofa Piątka! Dwa gole polskiego napastnika Napoli w meczu z Bologną

Data dodania: 29-12-2018 19:54

Arkadiusz Milik strzelił dwa gole dla Napoli w meczu z Bologną (3:2) w 19. kolejki Serie A. Polski napastnik ma już na koncie 10 trafień w tym sezonie i o 3 bramki ustępuje wiceliderowi klasyfikacji strzelców, Krzysztofowi Piątkowi.

Milik w 16. minucie wykorzystał fakt, że piłka spadła mu pod nogi po zablokowaniu strzału Mertensa i mocnym strzałem trafił na 1:0. Drugiego gola Polak strzelił w 51. minucie, gdy wygrał walkę z obrońcą i głową trafił na 2:1.

Dla Milika były to gole numer 9 i 10 w 16. meczu w sezonie. Krytykowany często polski napastnik ma powody do zadowolenia, bo w klasyfikacji snajperów dogonił Ciro Immobile, Duvana Zapatę i ustępuje Fabio Quagliarelli (12 goli), Krzysztofowi Piątkowi (13 goli) i Cristiano Ronaldo (14 goli).

Ostatecznie Napoli pokonało Bolognę 3:2. Na pierwszego gola Milika odpowiedział w 37. minucie Santander, a w na drugiego w 80. minucie Danilo. Zwycięską bramkę dla Napoli zdobył w 88. minucie Mertens. Cały mecz w barwach Napoli zagrał, podobnie jak Milik, Piotr Zieliński, a 90 minut w bramce Bologny stał Łukasz Skorupski.

Napoli w tabeli Serie A ma 44 punkty i jest na 2. miejscu ze stratą 9 punktów do liderującego Juventusu.