Słaby występ Bednarka! City pokonuje Southampton!

Data dodania: 30-12-2018 17:09

Manchester City pokonał na wyjeździe Southampton 3:1 w 20 kolejce Premier League. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Jan Bednarek.

Zdecydowanym faworytem spotkania była drużyna gości. Manchester City niespodziewanie zanotował ostatnio trzy porażki, które sprawiły, że Liverpool odskoczył im na dziesięć punktów. Polscy kibice liczyli na udany występ Jana Bednarka, który wyszedł dziś w podstawowym składzie Southampton. Drużyna Polaka nie radzi sobie w tym sezonie dobrze i zajmuje ostatnią bezpieczną lokatę nad strefą spadkową.

Zgodnie z przewidywaniami prowadzenie po 10 minutach gry objęli goście. Po akcji prawym skrzydłem piłkę jak na tacy w polu karnym otrzymał Silva i precyzyjnym strzałem tuż przy lewym słupku bramki umieścił piłkę w siatce. Na szczęście dla widowiska gospodarze potrafili odpowiedzieć jeszcze przed przerwą. Wszystko dzięki wysokiemu pressingowi, który założył Hojbjerg. Piłkarz Southampton przechwycił piłkę przed polem karnym, następnie podbiegł pod szesnastkę i uderzył idealnie pod poprzeczkę. Strzał był ba tyle mocny, że bramkarz gości nie miał szans na reakcję. Niestety dla gospodarzy po strzale jednego z piłkarzy Manchesteru piłka odbiła się od Ward-Prowsea i wpadła do bramki, kompletnie myląc McCarthyego. Goście nie chcieli tak tego zostawić i dążyli do strzelenia jeszcze jednej bramki. W pole karne zacentrował Zinchenko. W jedenastce krycie całkowicie zgubił Bednarek. Tylko czekał na to Aguero, który strzałem głową ustalił wynik spotkania na 1:3.