Deportivo Alaves pokonuje Valencię i wyprzedza Real Madryt w Primera Division!

Data dodania: 05-01-2019 18:25

Deportivo Alaves pokonało przed własną publicznością Valencię 2:1 w 18 kolejce Primera Division. Dzięki trzem punktom gospodarze dzisiejszego spotkania awansowali na czwarte miejsce w tabeli.

Mimo niezbyt imponującego bilansu bramkowego (21 bramek strzelonych i 18 straconych) drużyna Alaves rozgrywa bardzo dobry sezon i plasuje się w górnej połowie tabeli. Dziś stanęła przed szansą zameldowania się w czołowej czwórce ligi, co promuje kluby do wzięcia udziału w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Ich dzisiejszym rywalem była Valencja, która w obecnym sezonie zanotowała aż 10 remisów, co plasuje ją obecnie w środku stawki.

Goście bardzo dobrze weszli w spotkanie i zanim upłynął pierwszy kwadrans, objęli prowadzenie. Z rzutu wolnego tuż przed polem karnym uderzył Parejo. Strzał nie był zbyt precyzyjny, ale jego siła plus fakt, że mur zasłonił lot piłki, sprawiła, iż futbolówka wpadła do siatki gospodarzy. Ekipa Alaves odpowiedziała w najlepszy możliwy sposób, wyrównując stan spotkania po kilku minutach. Gospodarze w tym celu również wykorzystali stały fragment gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym nastąpiło spore zamieszanie. Najlepiej odnalazł się w nim Baston, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Gospodarze poszli za ciosem i przeprowadzili jeszcze jedną skuteczną akcję, która jak się później okazało była na wagę trzech punktów. Po dośrodkowaniu piłkę na piąty metr zgrał jeszcze Laguardia, a następnie dopadł do niej Pina, który silnym uderzeniem nie dał szans na reakcję stojącemu w bramce gości Neto.