Strzelecka kanonada Manchesteru City w Pucharze Anglii!

Data dodania: 06-01-2019 17:04

Manchester City pokonał przed własną publicznością niżej notowany Rotherham aż 7:0 i pewnie awansował do dalszej rundy Pucharu Anglii.

Dominacja klubu z Premier League na boisku nie pozostawiała żadnych wątpliwości. Już na początku spotkania Sterling przeprowadził akcję z Kevinem De Bruyne, łatwo wymanewrował Samiego Ajayiego i wykorzystał sytuację podbramkową. Przed przerwą bramkarz gości pokonany był jeszcze dwukrotnie. Najpierw po dośrodkowaniu w pole karne zupełnie niepilnowany Foden łatwo skierował piłkę do siatki. Następnie przy próbie przecięcia dośrodkowania bramkę samobójczą zanotował Ajayi.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się, a gospodarze dążyli do zdowbywania kolejnych bramek, co przychodziło im z łatwością. Sterling dziecinnie prosto wygrał pojedynek sprinterski na lewym skrzydle, następnie zszedł do środka i wyłożył piłkę jak na tacy Gabrielowi Jesusowi. W ostatnim kwadransie piłkarze "The Citizens" zdobyli trzy trafienia. Szybką kontrę pewnie wykorzystał Mahrez, po tym, jak otrzymał płaskie podanie na 8. metr przed bramką od Guendogana. Następnie gospodarze wykorzystali stały fragment gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skuteczny strzał głową oddał Otamendi. Wynik na 7:0 w 85. minucie ustalił Sane, po zejściu do środka i strzale z szesnastego metra.