Prawdziwy pogrom w Pucharze Ligi Angielskiej w wykonaniu Manchesteru City!

Data dodania: 09-01-2019 22:33

Manchester City po bardzo ofensywnej grze pokonał przed własną publicznością Burton aż 9:0 w 1/2 finału Pucharu Ligi Angielskiej. Zaplanowany na za dwa tygodnie rewanż będzie jedynie formalnością.

Strzelecki festiwal rozpoczął się już w piątej minucie gry. Kevin De Bruyne wbiegł za plecy obrońców Burton Albion i główkował prosto do siatki po wrzutce Davida Silvy. Po dwóch kwadransach gospodarze zaczęli szybko zwiększać bramkową przewagę. Sane w świetnej sytuacji trafił prosto w bramkarza, ale nadbiegł jeszcze Gabriel Jesus i z bliska główkował do siatki. Po chwili było już 4:0. Piłka trafiła ponownie do Gabriela Jesusa i Brazylijczyk miał już na koncie dwa trafienia. Następnie Zinczenko dostał podanie od Leroya Sane, będąc przed polem karnym i cudownym uderzeniem, pokonał bramkarza rywali.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Gabriel Jesus główkował w prawy narożnik bramki po wrzutce Riyana Mahreza. Chwilę po godzinie gry piłkę do niemal pustej bramki dobił Foden po tym, jak sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Jesus. Pod koniec spotkania Walker zainicjował akcję bramkową, po czym wbiegł w pole karne Burton Albion i strzelił celnie po podaniu Riyada Mahreza. Wynik na 9:0 w 83 minucie ustalił Mahrez.