Niespodzianka w Pucharze Króla! Levante wygrywa z FC Barceloną!

Data dodania: 10-01-2019 23:32

Levante pokonało w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Króla FC Barcelonę 2:1. Sprawa awansu przed rewanżem na Camp Nou jest otwarta.

Niespodzianką zapachniało już na samym początku spotkania. W 4 minucie Rochina dośrodkował z lewej strony, a Erick Cabaco wyskoczył najwyżej i z kilku metrów uderzył głową prosto do siatki FC Barcelony. Po kwadransie było już 2:0 dla gospodarzy. Po stracie piłki przez Mirande, Boateng wypuścił Mayorala w polu karnym. Piłkarz wypożyczony z Realu Madryt uciekł na prawą stronę i strzelił na dalszy słupek, radując kibiców zgromadzonych na stadionie.

Goście chcieli błyskawicznie odrobić straty. Najpierw spróbował Dembele, oddał strzał w kierunku dalszego słupka, ale na miejscu był Aitor. Francuz miał dobrą okazję jeszcze przed końcem pierwszej połowy. Dembele oddał strzał z kilku metrów po dograniu Malcoma, ale piłka została zablokowana przez obrońcę.

Po przerwie świetną okazję stworzyli sobie gospodarze. Mayoral dograł prostopadle w pole karne do Moralesa, ale ten nie zdołał ograć Cillessena, który popisał się świetnym refleksem. FC Barcelona dopięła swego pięć minut przed końce, Coutinho uderzył precyzyjnie w dolny róg bramki, a Aitor, choć był bliski, nie zdołał zmienić toru lotu piłki.