Pewna wygrana PSG z drużyną Rafała Kurzawy!

Data dodania: 12-01-2019 18:56

Paris Saint-Germain pokonało na wyjeździe z Amiens SC 3:0 w pierwszym sobotnim meczu 20. kolejki Ligue 1. To już 16. zwycięstwo zespołu z Paryża w tym sezonie.

PSG mimo sporej przewagi bardzo długo nie potrafiło przełamać linii defensywy rywali. Na bramki kibice zgromadzeni na stadionie musieli poczekać do drugiej części spotkania. Udało się to dopiero w 57. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jeden z obrońców gospodarzy zablokował strzał ręką i sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił Cavani. Po godzinie gry przedwcześnie do szatni, za dwie żółte kartki, musiał udać się Adenon. Grę w przewadze szybko wykorzystało PSG. Cavani dograł do Mbappe, a ten po stanięciu oko w oko z bramkarzem uderzył tuż przy dalszym słupku bramki, który trafił na 2:0. Wynik dziesięć minut przed końcem ustalił Marquinhos, po tym, jak otrzymał dogranie na piąty metr od Draxlera. Skrzydłowy wbiegł dynamicznie w pole karne i po ograniu obrońcy wyłożył partnerowi piłkę jak na tacy.