Lewandowski zmarnował karnego, ale zrehabilitował się w końcówce spotkania! (VIDEO)

Data dodania: 27-01-2019 17:22

Bayern Monachium pokonał przed własną publicznością VFB Stuttgart 4:1 w 19 kolejce Bundesligi. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Robert Lewandowski. Reprezentant Polski zmarnował rzut karny, ale pod koniec spotkania zdobył bramkę dla "Bawarczyków".

Faworytem spotkania byli gospodarze, którzy ustępują w tabeli jedynie Borussii Dortmund. Trzeba jednak zauważyć, że strata do BVB przed spotkaniem wynosiła dziewięć punktów, co sprawiało, że w starciu z będącym w strefie spadkowej Stuttgartem obowiązkiem było zgarnięcie pełnej puli.

Gospodarze już w piątej minucie otworzyli wynik spotkania. Lewandowski na linii pola bramkowego dostał podanie od Müllera i wycofał piłkę do Thiago, który precyzyjnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce. Niespodziewanie przed upływem drugiego kwadransa goście wyrównali stan rywalizacji. Pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Donis.

Po przerwie Bayern ponownie wyszedł na prowadzenie. Gnabry mocno strzelił z około 15 metrów, a piłkę do własnej bramki skierował Christian Gentner. Chwilę po godzinie gry Lewandowski został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na jedenasty metr. Polak podszedł do wykonania rzutu karnego, ale trafił w słupek. W 71. minucie po dośrodkowaniu Kimmicha z rzutu rożnego z piłką minął się Ron-Robert Zieler i głową bramkę zdobył Goretzka. Z kolei Robert Lewandowski na swoją bramkę czekał prawie całe spotkanie. Wreszcie przyjął piłkę po prostopadłym podaniu Kimmicha, świetnie ograł Kabaka, minął Zielera i trafił do pustej bramki.