Karol Świderski już z golem w barwach PAOK. Polak uratował liderowi zwycięstwo (VIDEO)

Data dodania: 30-01-2019 21:31

Karol Świderski zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach PAOK Saloniki. Polski napastnik, który niedawno trafił do lidera greckiej ligi, strzelił gola na 2:1 w końcówce spotkania z PAS Giannina.

Świderski pojawił się na murawie w 68. minucie, zmieniając Dimitrisa Limniosa.  W tym momencie było 1:1, bo PAOK prowadził od 38. minucie po golu Dimitrisa Pelkasa z rzutu karnego, ale w 52. minucie wyrównał Dimitris Manos.

Już podczas obecności Polaka na boisku PAOK mógł wrócić na prowadzenie, ale w 76. minucie Chuba Akpom nie wykorzystał rzutu karnego. Gospodarzy uratował więc Świderski, który w 87. minucie w zamieszaniu podbramkowym mocnym strzałem wbił piłkę do siatki! 22-letni napastnik strzelił debiutanckiego gola w swoim 2. występie w barwach PAOK.

W tabeli greckiej Super League PAOK ma 50 punktów w 18 meczach (17 zwycięstw i remis!). Jest oczywiście liderem z 8 punktami przewagi nad Olympiakosem Pireus. Giannina to 13. drużyna w stawce.