Łukasz Zwoliński wrócił do strzelania. 9. gol polskiego snajpera w sezonie. Walczy o koronę króla strzelców

Data dodania: 03-02-2019 19:41

Łukasz Zwoliński po czterech meczach bez gola znowu trafił do siatki w chorwackiej 1HN. Polski napastnik HNK Gorica trafił do siatki w wyjazdowym starciu 19. kolejki z HNK Rijeka.

Gospodarze co prawda wyszli na prowadzenie w 7. minucie po golu Acosty, ale w 30. minucie Zwoliński wyrównał, wykorzystując rzut karny. To dla Polaka 9. gol w sezonie. Zwoliński jest wraz z dwoma innym zawodnikami tuż za liderem klasyfikacji strzelców, mającym 10 bramek snajperem Dinama Zagrzeb Komnenem Andriciem.

Remis utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron bramki dla Goricy zdobyli jeszcze Matija Dvorneković w 57. minucie i Kristijan Lovrić w 87. minucie. Goście wygrali 3:1.

Zwoliński zagrał do 86. minuty. W zespole gospodarzy wystąpił natomiast do 71. minuty Tibor Halilović, który zimą rozstał się z Wisłą Kraków. Poza kadrą meczową Goricy znalazł się Michał Masłowski.

W tabeli Rijeka jest na 4. pozycji z 34 punktami, a Gorica z 30 "oczkami" plasuje się na 5. lokacie.

Kapitan i legenda Napoli odchodzi do Chin. Kończy się pewna epoka w lidze włoskiej

Łukasz Fabiański skomentował swój wybór na Piłkarza Roku, a w sieci wielka dyskusja o kontrowersyjnej decyzji tygodnika "Piłka Nożna"