Wielki klasyk w finale. Argentyna wyszarpała awans do meczu o złoto (VIDEO)

Data dodania: 07-07-2021 8:46

Reprezentacja Argentyny będzie rywalem Brazylii w finale Copa America. Albicelestes w półfinale ograli Kolumbię. Potrzebowali do tego rzutów karnych, a bohaterem okazał się bramkarz Emiliano Martinez.

Argentyńczycy udanie zaczęli mecz z Kolumbią, bo w 7. minucie Leo Messi wycofał piłkę do Lautaro Martineza, a ten bez problemu trafił na 1:0.

Prowadzenie Albicelestes utrzymali do 61. minuty. Wówczas Luis Diaz dostał piłkę od Edwina Cardony i strzałem z ostrego kąta pokonał Martineza.

Potem obie ekipy szukały swoich szans. Bliżsi szczęścia byli Argentyńczycy, którzy w 82. minucie tylko jęknęli z zawodu, bo po podaniu do Angela Di Marii Leo Messi trafił w słupek.

Ostatecznie do wyłonienia finalisty potrzebne były rzuty karne. Te lepiej strzelali piłkarze Argentyny, ale bohaterem był bramkarz Albicelestes. Emiliano Martinez wybronił 3 z 4 strzałów piłkarzy Kolumbii, a że 3 z 4 strzałów Argentyny trafiło do siatki, to właśnie Albicelestes zagrają w finale z Brazylią.

Finał zaplanowany jest w nocy czasu europejskiego z soboty na niedzielę. Pierwszy gwizdek 11 lipca o 2:00 w nocy. Dzień wcześniej w meczu o trzecie miejsce Kolumbia zmierzy się z Peru.