Zwycięstwa faworytów w Premier League! Zespół Fabiańskiego traci punkty!

Data dodania: 09-02-2019 18:02

Arsenal Londyn pokonał na wyjeździe Huddersfield 2:1, a FC Liverpool wygrał przed własną publicznością z Bournemouth 3:0 w 26 kolejce Premier League. Swoje spotkanie z Crystal Palace zremisował West Ham United.

W starciu Huddersfield - Arsenal zdecydowanym faworytem spotkania byli goście. Zapowiedzi okazały się trafne. Arsenal do przerwy zagwarantował sobie dwie bramki przewagi. Najpierw Kolasinac dośrodkował z lewej strony do Iwobiego, a ten strzałem z woleja otworzył wynik spotkania. Następnie po mocnym wstrzeleniu piłki na piąty metr przez Nilesa, akcję wykończył Lacazette. Honorowa bramka dla gospodarzy to efekt zamieszania w polu karnym i bramki samobójczej Kolasinaca.

W starciu Crystal Palace z West Hamem zobaczyliśmy Łukasza Fabiańskiego pilnującego bramki gości. West Ham dobrze wszedł w spotkanie i po 27. minutach prowadził. Rzut karny pewnie na bramkę zamienił Noble. Goście nie zgarnęli dziś kompletu punktów. Kwadrans przed końcem McArthur wbił piłkę w pole karne, a akcję zamknął Zaha.

Pewne zwycięstwo nad Bournemouth odniósł Liverpool. Niestety trzy razy piłkę z siatki musiał wyjmować Artur Boruc. Najpierw po rzucie rożnym, piłka ponownie została wbita w pole karne, a skuteczny strzał głową z bliska oddał Mane. Dziesięć minut później było 2:0. Po bardzo składnej akcji Robertson zagrał piłkę w pole karne. Tam perfekcyjnie opanował ją Wijnaldum i przelobował Artura Boruca. Po zmianie stron nadal stroną dominującą byli "The Reds". Po dwójkowej akcji Firmino i Salaha wynik został ustalony na 3:0.