Wymęczona wygrana PSG. Kontuzja Cavaniego przed meczem z Manchesterem United

Data dodania: 09-02-2019 20:08

Piłkarze Paris Saint-Germain nie znajdują się w wybitnej formie. Na Girondins Bordeaux to wystarczyło, ale fatalną wieścią jest kontuzja strzelece jedynego gola, Edinsona Cavaniego.

Paryżanie tylko w 2019 roku wygrali przed sobotą pięć spotkań w regulaminowym czasie gry, jeden po dogrywce - trzy dni wcześniej z III-ligowym Villefranche - i przegrali z Guingamp w Pucharze Ligi oraz z Olympique Lyon w Ligue 1.

Przed meczem z Girondins Bordeaux gospodarze być może myślami byli już przy wtorku. Wtedy zagrają na Old Trafford pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów. Całkiem możliwe, że do Anglii pojedzie bez Edinsona Cavaniego. Urugwajczyk, który w 42. minucie wykrozystał rzut karny i dał PSG wygraną 1:0 z Bordeaux, doznał kontuzji. Boisko opuścił w przerwie, mając wyraźne problemy z prawą nogą.

Przypomnijmy, że jeśli zabraknie Cavaniego, to siła ofensywna PSG będzie mocno ograniczona, bowiem uraz leczy już Neymar. Atak PSG będzie opierał się w przypadku Cavaniego tylko na Kylianie Mbappe. Chyba, że Thomas Tuchel puści do gry także Erica-Maxima Choupo-Motinga.

W Ligue 1 PSG ma 59 punktów i wyraźnie przewodzi ligowej stawce. Bordeaux zajmuje 12. lokatę.