Lewandowski z golem i... przypadkową asystą. Bayern zmniejszył stratę do Borussii Dortmund

Data dodania: 09-02-2019 22:02

Robert Lewandowski strzelił gola i zanotował asystę dla Bayernu Monachium w meczu 21. kolejki Bundesligi z Schalke 04 Gelsenkirchen. Mistrz ograł u siebie wicemistrza 3:1 i odrobił dwa punkty do liderującej w tabeli Borussii Dortmund. A Lewandowski? Zapisał się w historii Allianz Areny.

Bayern od 1. minuty ruszył do ataków i szybko zebrał owoce ofensywnej gry. Już w 12. minucie Lewandowski dostał prostopadłe podanie w pole karny i walczył z dwoma obrońcami. Jeden z nich interweniował tak pechowo, że skierował piłkę do własnej bramki, pokonując Ralfa Feahrmanna.

Bayern prowadził i atakował, ale w pewnym momencie poczuł się zbyt pewni i zostali skarceni. Po rzucie rożnym nadział się na kontrę. Weston McKennie podał do Ahmeda Kutucu, a ten pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam.

Była 25. minut, ale Schalke z remisu cieszyło się bardzo krótko. Już po 120 sekundach James Rodriguez wypatrzył Lewandowskiego, a ten strzałem pod poprzeczkę dał Bayernowi ponowne prowadzenie. Był to 100. gol polskiego napastnika na Allianz Arenie.

Schalke po tej stracie atakowało sporadycznie, a Bayern też nie był w stanie stworzyć wielkiej okazji. Po zmianie stron goście z Gelsenkirchen stworzyli sobie dwie dobre okazje. Najpierw w słupek uderzył z bliska McKennie. Jego gol i tak pewnie nie zostałby uznany, bo uderzający była na pozycji spalonej. Po kilkunastu sekundach głową piłkę uderzył Bruma i też trafił tylko w słupek.

Zmarnowane okazje zemściły się w 57. minucie. Po dośrodkowaniu z lewej strony przewrotką uderzył Lewandowski. Miał być strzał, ale wyszło podanie. Asysta dokładnie, bo Gnarby z bliska trafił głową na 3:1. W 74. minucie na 4:1 powinien jeszcze trafić Lewandowski, ale przestrzelił z kilku metrów.

Ostatecznie Bayern jednak wygrał i odrobił 2 punkty w tabeli do liderującej Borussii Dortmund, która w sobotę tylko zremisowała (3:3) u siebie z TSG 1899 Hoffenheim. Strata Bayernu do lidera wynosi 5 punktów.

Zwycięstwa faworytów w Premier League! Zespół Fabiańskiego traci punkty!

"MLS to nie jest liga dla emerytów"- Mateusz Borek o transferze Przemysława Frankowskiego