Cracovia wygrała piąty mecz z rzędu. Probierz nie ukrywa, że celem Pasów nie jest ósemka, a podium!

Data dodania: 09-02-2019 22:20

Piąte zwycięstwo z rzędu w Lotto Ekstraklasie dało Cracovii awans na 8. lokatę. Po wygranej u siebie 2:1 z Piastem Gliwice trener Pasów Michał Probierz przyznał, że wcale nie interesuje nikogo przy Kałuży walka tylko o to, by być nad kreską, która po 30. kolejce podzieli ligę na dwie części. Pasy mają grać o europejskie puchary!

- Nie zadowalamy się tym. Jesteśmy na ósmym miejscu, ale mamy sześć punktów do trzeciego miejsca i tam spoglądamy - powiedział Probierz po meczu z Piastem.

Cracovia w sobotę przegrywała z gliwiczanami 0:1 po tym, jak w 21. minucie Jorge Felix strzelił gola. Gospodarze odpowiedzieli jednak w 38. minucie, gdy Airam Cabrera posłał piłkę do siatki bezpośrednio z rzutu wolnego. Z kolei od 50. minuty Pasy już prowadziły, bo debiutujący w meczu o stawkę w Cracovii Sergiu Hanca ładnym strzałem uświetnił występ golem!

Nic dziwnego, że Waldemar Fornalik w przeciwieństwie do Probierza po meczu kręcił nosem i narzekał. - Stać nas na lepszą i mądrzejszą przede wszystkim grę - stwierdził trener Piasta. A potem przyznał, że ma pretensje do bramkarza Frantiska Placha za gola Cabrery na 1:1. I nie tylko do niego. - y prowadzenie i kiedy zaczęliśmy kontrolować grę, straciliśmy gola z rzutu wolnego, który sam sprokurowaliśmy stratą w środku pola i niepotrzebnym faulem. Ta bramka miała wpływ na przebieg gry. A sam gol? Wszyscy widzieli. Był to strzał do obrony - ocenił Fornalik.

Mecz 21. kolejki Lotto Ekstraklasy
CRACOVIA - PIAST GLIWICE 2:1
Airam Cabrera 37, Sergiu Hanca 50 - Jorge Félix 22
Cracovia: 40. Michal Peškovič - 2. Cornel Râpă, 39. Michał Helik, 34. Ołeksij Dytiatjew, 3. Michal Sipľak - 4. Sergiu Hanca (74. 29. Bojan Čečarić), 14. Damian Dąbrowski (68. 8. Milan Dimun), 5. Janusz Gol, 27. Marcin Budziński (83,. 19. Javi Hernández), 11. Mateusz Wdowiak - 24. Airam Cabrera
Piast: 26. František Plach - 20. Martin Konczkowski, 4. Jakub Czerwiński, 25. Aleksandar Sedlar, 2. Mikkel Kirkeskov - 19. Mateusz Mak (74. 7. Aleksander Jagiełło), 6. Tom Hateley (82.  18. Patryk Sokołowski), 10. Patryk Dziczek, 17. Joel Valencia, 11. Jorge Félix - 27. Michal Papadopulos (68. 9. Piotr Parzyszek)
Żółte kartki: Papadopulos, Sedlar
Sędziował: Wojciech Myć (Lublin)