Lechia nie zachwyciła, ale wykorzystała swoje okazje. Gdańszczanie ograli Pogoń

Data dodania: 09-02-2019 22:45

Liderująca w Lotto Ekstraklasie Lechia Gdańsk nie zachwyciła, ale wygrała. Biało-Zieloni pokonali Pogoń Szczecin.

Mecz miał wyjątkową otoczkę. Przed spotkaniem uczczono pamięć zamordowanego w styczniu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Do tego piłkarze Lechii zagrali w specjalnie przygotowanych na ten mecz czarnych koszulkach.

Początek spotkania należał do Pogoni, ale Lechia długo nie pozwoliła gościom dążyć. Już w 8. minucie Kamil Drygas sfaulował przed polem karnym Patryka Lipskiego, który zagrał setny mecz w lidze. Do piłki podszedł Filip Mladenović i uderzył kapitalnie. Łukasz Załuska nie miał nic do powiedzenia.

Potem Lechia nie grała nic wielkiego, ale prowadziła i czekała na szanse do kontry. Nie doczekała się, a w 55. minucie straciła gola. Patryk Lipski sfaulował rywala w polu karnym, do piłki podszedł Kamil Drygas i wyrównał, rehabilitując się za faul, po którym gola na 1:0 zdobył Mladenović.

Po stracie gola Lechia nie grała nadal nic wielkiego, a lepiej prezentowała się Pogoń. Wynik okazał się jednak nie uznawać not za styl... Liczy się ostatecznie tylko skuteczność. W 75. minucie Flavio Paixao zagrał cios głową po dośrodkowaniu Łukasika z rzutu wolnego.

Lechia wygrała i w tabeli utrzyma 1. miejsce. Ma 6 punktów więcej niż Legia Warszawa, która swój mecz zagra w niedzielę w Płocku z Wisłą. Pogoń plasuje się na 5. pozycji.