Zwycięstwo AS Monaco wymknęło się w doliczonym czasie gry

Data dodania: 10-02-2019 16:46

AS Monaco zremisowało na wyjeździe z Montpellier 2:2 w 24 kolejce Ligue 1. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Kamil Glik.

W starciu Montpellier z AS Monaco faworytem wydawali się gospodarze, którzy plasują się w górnej połowie tabeli. Kibice gości liczyli jednak, że ich bardziej utytułowana drużyna, zacznie grać na miarę oczekiwań i wreszcie opuści strefę spadkową. Emocje rozpoczęły się już w pierwszym kwadransie. Wtedy na lewym skrzydle urwał się obrońcy Ballo Toure. Francuz wypatrzył w polu karnym idealnie wybiegającego na pozycję Marinsa i dograł do niego. Portugalczyk efektownym strzałem z powietrza dał prowadzenie swojej drużynie.

Piłkarze Montlellier odpowiedzieli dopiero po zmianie stron. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska w polu akrnym gości zapanowało spore zamieszanie, piłkę próbował zablokować m.in. Kamil Glik. Futbolówka odbiła się jednak na tyle nieszczęśliwie, że trafiła pod nogi Laborde, a ten z bliska umieścił ją w bramce. W 82. minucie olbrzymia radość zapanowała w ekipie gości. Po strzale piłkę zbyt krótko wybił piłkę. Dopadł do niej Falcao i strzałem od słupka umieścił piłkę w siatce, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. Niestety dla ekipy Kamila Glika w samej końcówce spotkania gospodarze otrzymali rzut karny, który na bramkę zamienił Delort.