Niecodzienna sytuacja w lidze portugalskiej. Benfica strzeliła rywalowi aż 10 goli (VIDEO)

Data dodania: 11-02-2019 9:28

To dopiero drugi taki przypadek w XXI w czołowych ligach Europy. Mecz Benfiki z 16. w tabeli Nacionalem zakończył się dwucyfrowym zwycięstwem gospodarzy!

Benfica rozbiła gości z Funchal aż 10:0. Festiwal strzelecki rozpoczął już w 1. minucie Grimaldo, a potem z rozwiązanego worka z golami posypały się kolejne bramki, chociaż w I połowie jeszcze oszczędnie, bo było tylko 3:0. Dwa gole strzelił Haris Seferović, trafiając do siatki w 21. i 27. minucie.

Po przerwie defensywa Nacionalu pękała spektakularnie dwukrotnie. Najpierw między 50. minutą, gdy gola strzelił Joao Felix, a 64. minutą, gdy trafił Dias, a ich trafienia przedzieliły bramki autorstwa Pizziego z 54. minuty z rzutu karnego i Ferrero z 55. minuty. Później między 84. minutą i 90. Tu najpierw na 8:0 trafił Jonas, potem na 9:0 Silva, a wynik na 10:0 ustalił ponownie Jonas.

W XXI wieku równie wysoko wygrało tylko PSV, które rozbiło Feyenoord Rotterdam. Po 9:0 wygrywały natomiast PSG z Guingamp i Manchester City z Burton.

Przed Benfiką, która w lidze ustępuje o punkt liderującemu FC Porto, już w czwartek trudniejszy sprawdzian. Rywalem SuperOrłów w 1/16 finału Ligi Europy będzie Galatasaray Stambuł.

Kłopoty kadrowe PSG przed Ligą Mistrzów. Potrzebny jest plan D

Chińczycy kupią Marka Hamsika z Napoli, ale w pakiecie z inną gwiazdą? Wysłali ofertę za rywala Arkadiusza Milika