Legia ze świetnym wynikiem w Zagrzebiu! Awans jest możliwy

Data dodania: 04-08-2021 21:35

Legia Warszawa wywiozła kapitalny wynik z Zagrzebia. Stoczyła piekielną walkę z Dinanem i chociaż przegrywała, to zremisowała 1:1 w Chorwacji i teraz ma rewanż przy Łazienkowskiej 3. Awans do IV rundy Ligi Mistrzów jest całkiem realny.

Legia zaczęła spotkanie źle i już w 1. minucie po fatalnej stracie na własnej połowie mogła przegrywać. Mistrzom Polski się upiekło, ale od początku było widać, że Dinamo to zespół, przeciwko któremu poza jakością piłkarską trzeba przeciwstawić mnóstwo zaangażowania i walki.

Legia to zrobiła. Pierwsza połowa była w jej wykonaniu niezła, chociaż trzeba przyznać, że Dinamo pokazywało sporą klasę i na pewno wyglądało lepiej niż mistrzowie Polski. Gospodarze strzelili nawet gola, ale na szczęście ze spalonego, więc wynik do przerwy brzmiał 0:0.

Po zmianie stron Legia jakby lekko spuściła z tonu i dała się Dinamo zepchnąć jeszcze głębiej. Chorwaci za sprawą m.in. Majera zagrażali Wojskowym strzałami z dystansu, ale na szczęście świetnie dysponowany był Artur Boruc. Nawet jednak on nie był w stanie zatrzymać piłki po strzale świetnie grającego Petkovicia. Ten w 60. minucie dostał centrę od Ivanusca i pięknym strzałem głową dał gospodarzom prowadzenie.

Wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem i że Legia będzie miała problemy. Trener Damir Krznar uznał jednak, że spróbuje Legię zaskoczyć kontrami i zdjął Lovro Majera. Ten manewr nie przyniósł miejscowym korzyści. Legia kilka razy zdołała dojść do głosu, wpuszczona na połowę Dinama i... Lepiej na zmianach wyszedł Czesław Michniewicz. W 75. minucie na murawie zameldowali się Pekhart i Muci, a 7 minut później ten drugi popisał się kolejnym w tym sezonie - patrz 1:0 z Wisłą Płock - strzałem sprzed pola karnego i wyrównał. Legia miała 1:1 w Zagrzebiu! i dowiozła ten remis do końca. 10 sierpnia o 21:00 w Warszawie szykuje się niesamowita walka o awans.