Śląsk z zaliczką przed wyjazdem do Izraela. Ekipa Jacka Magiery coraz bliżej ostatniej rundy eliminacji

Data dodania: 05-08-2021 22:52

Śląsk Wrocław zapewnił sobie małą zaliczkę przed rewanżowym spotkaniem III rundy z Hapoelem Beer Szewa na wyjeździe. Ekipa Jacka Magiery pokonała rywala z Izraela 2:1.

Śląsk kapitalnie zaczął spotkanie z Hapoelem. Już w 9. minucie goście wybili piłkę pod nogi Erika Exposito, a Hiszpan kapitalnie uderzył lewą nogą zza pola karnego i nie dał szans bramkarzowi.

Śląsk po objęciu prowadzenia szukał okazji do podwyższenia wyniku i miał swoje szanse. Najlepszą wypracował sobie chyba Robert Pich, który w 24. minucie był bliski trafienia, lecz piłka poszybowała obok bramki.

Hapoel nie zamierzał jednak we Wrocławiu czekać na kolejne stracone gole i sam atakował. W 31. minucie po dośrodkowaniu piłka trafiła na głowę Mariano Bareiro i Argentyńczyk pokonał Matusa Putnocky'ego. Śląsk w przedłużonej o wiele minut I połowie - na początku fani gospodarzy zadymili boisko racami i przerwa trwała ponad kwadrans - zdołał jednak wrócić na prowadzenie. Pich został popchnięty w polu karnym, a po chwili podszedł do piłki i pokonał bramkarza strzałem z 11 metrów. Słowak nie uderzył dobrze, lecz piłka lecąca w środek bramki po ręce golkipera wylądowała w siatce.

Po zmianie stron na 3:1 mógł podwyższyć Peter Schwarz, lecz piłka po jego uderzeniu w 68. minucie trafiła w słupek. Odpowiedzieć mógł też Elton Acolatse, lecz jego uderzenie także było niecelne.

Ostatecznie wynik po I połowie utrzymał się do końcowego gwizdka. Śląsk ma skromną zaliczkę przed rewanżem, który odbędzie się 12 sierpnia o 19:00 w Izraelu.