Strona korzysta z plików Cookies, aby zapewnić Ci maksymalny komfort korzystania z serwisu oraz jego usług oraz dostosować treści do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies w swojej przeglądarce.

Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ

Niekoniecznie z pierwszych stron gazet. Leszek Bartnicki, prezes Motoru Lublin: "Sprzedaliśmy już ponad tysiąc karnetów i liczymy, że fani będą naszym dwunastym zawodnikiem"

Dodał: Grzegorz Sawicki
Data dodania: 08-03-2019 20:00
Niekoniecznie z pierwszych stron gazet. Leszek Bartnicki, prezes Motoru Lublin:

Ostatnie szlify w klubach trzecioligowych i w nadchodzącą sobotę rusza karuzela. Prezes Motoru Lublin, Leszek Bartnicki tryska  optymizmem przed sobotnim wznowieniem rozgrywek. 

Jak przebiegały przygotowania?

- Na pierwszym treningu w tym roku drużyna spotkała się 7 stycznia. Przygotowania odbywały się głównie na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Arenie Lublin oraz w siłowni CityFit, która jest partnerem naszego klubu. Korzystaliśmy również – podczas testów motorycznych - z hali sportowej „Globus’. Ponadto zespół był w lutym na 4-dniowym minizgrupowaniu w Nałęczowie.

 Udało się bez większych przeszkód zrealizować założenia dotyczące okresu przygotowawczego. Na szczęście obyło się też bez poważniejszych kontuzji. Jedynym zawodnikiem, który na dłużej wypadł z treningów jest Dawid Kamiński, który w sparingu z Pogonią Siedlce doznał urazu stawu skokowego.

Zespół rozegrał kilkanaście sparingów, z jakim rywalami?

- W zimowym okresie przygotowawczym rozegraliśmy 11 sparingów – bilans: 7-2-2, bramki 36:10.

 Stal Kraśnik 5:0, Górnik Łęczna 1:4, Lewart Lubartów 8:0, Kryształ Werbkowice 7:0, Resovia Rzeszów 1:2, Legionovia 1:1, Pogoń Siedlce 1:1, Tomasovia Tomaszów Lubelski 4:1, Powiślak Końskowola 4:0, Hetman Zamość 2:0, Wisła Sandomierz 2:1.

Runda wiosenna jeszcze się nie rozpoczęła, a Motor odniósł już pierwszy sukces.

- Tak,  2 marca zmierzyliśmy się z Puławach z Wisłą w finale okręgowego Pucharu Polski. Motor zdobył to trofeum po zwycięstwie w konkursie rzutów karnych 3:1 (wykorzystaliśmy wszystkie 3 karne, natomiast nasz bramkarz Adrian Olszewski obronił 3 z 4 jedenastek). Mecz po 90 minutach zakończył się wynikiem 2:2, a w dogrywce nie padła żadna bramka.

Jakich wzmocnień dokonaliście podczas zimowej przerwy w rozgrywkach?

- W przerwie zimowej do drużyny dołączyło 4 nowych zawodników, z czego aż 3 urodziło się w województwie lubelskim. Nowe twarze to: Mateusz Majewski (napastnik, ostatnio Ruch Chorzów), Kamil Poźniak (pomocnik, ostatnio Puszcza Niepołomice), Bartosz Waleńcik (obrońca, ostatnio Górnik Łęczna), Kamil Pajnowski (obrońca, ostatnio Górnik Łęczna).

Z zawodników, którzy wystąpili w rundzie jesiennej odeszli: Patryk Słotwiński (Hetman Zamość), Irakli Meschia (wyjechał na Ukrainę), Piotr Darmochwał (wypożyczony do Avii Świdnik), Jakub Buczek (wypożyczony do Hetmana Zamość).

Na koniec zapytam o nastroje przed wiosenną batalią.

- Jestem bardzo zadowolony z dokonanych transferów. Po rundzie jesiennej wspólnie z trenerem Robertem Góralczykiem określiliśmy sobie na jakie pozycje szukamy zawodników, zaznaczając dodatkowo gdzie chcielibyśmy mieć młodzieżowców. Pozyskaliśmy czterech „jakościowych” graczy, którzy powinni podnieść poziom naszej drużyny.

Na półmetku sytuacja w tabeli jest bardzo ciekawa. Realne szanse na awans ma co najmniej pięć zespołów i w tym gronie jest Motor. Przed startem rundy wiosennej zajmujemy 5. miejsce z 5-punktową stratą do lidera. Wiosną wszystkie ekipy z miejsc 1-7 podejmiemy w Lublinie i musimy uczynić wszystko, by wykorzystać atut bycia gospodarzem. Uważam, że bardzo ważny będzie dobry początek, zaczynamy od dwóch derbowych meczów u siebie i bardzo potrzebujemy zwycięstw w tych spotkaniach. Cieszy mnie spore zainteresowanie wśród kibiców. Sprzedaliśmy już ponad tysiąc karnetów i liczymy, że fani będą naszym dwunastym zawodnikiem.    

Pierwszy mecz Motor Lublin rozegra przed własną publicznością w sobotę 9 marca o godzinie 17:00. Przeciwnikiem będą Orlęta Radzyń Podlaski.

 

 

 

TAGI

Inne artykuły