Szymon Marciniak wreszcie szczęśliwy dla FC Barcelona. Katalończycy rozbili Lyon i są w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Messi jak Panenka (VIDEO)

Data dodania: 13-03-2019 22:06

FC Barcelona przełamała... klątwę Szymona Marciniaka. W czwartym starciu prowadzonym przez polskiego sędziego Duma Katalonii odniosła pierwsze zwycięstwo. To oznacza, że awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, eliminując Olympique Lyon.

Do tej pory Marciniak prowadził trzy wyjazdowe mecze Barcelony. Pod okiem polskiego arbitra było 0:3 z Juventusem w Turynie, 0:4 z PSG w Paryżu i 1:1 z Interem w Mediolanie. W środę Marciniak zadebiutował na Camp Nou i w 16. minucie podyktował rzut karny dla gospodarzy. Uznał, że Denayer sfaulował Suareza, chociaż wydaje się, że Urugwajczyk sprytnie wykorzystał wślizg obrońcy, nastąpił na jego nogi i upadł. Podstawy do podyktowania karnego były. Piłkę 11 metrów od bramki ustawił Leo Messi i pięknym strzałem ,,panenką" pokonał bramkarza.

W 31. minucie zrobiło się już 2:0. Suarez świetnie przyjął piłkę na linii pola karnego, wpadł między dwóch obrońców i dograł do pustej bramki do Philippe Coutinho. Brazylijczyk nie mógł zmarnować takiej okazji.

Barcelona od stanu 2:0 w pełni kontrolowała przebieg gry, a Leo Messi się bawił. W 47. mminucie Argentyńczyk podciął piłkę nad bramkarzem, ale nie zrobiło się 3:0, bo jeden z obrońców zdążył wybić futbolówkę.

To zemściło się w 58. minucie, gdy Tousart trafił do siatki obok bezradnego Ter Stegena. Szymon Marciniak skorzystał jeszcze z systemu VAR, ale uznał gola i Lyon był o bramkę od awansu. Francuzi nie byli jednak w stanie wsadzić kija w tryby katalońskiej maszyny. Co prawda w 67. minucie Coutinho nie trafił do pustej bramki z ostrego kąta, ale w 78. minucie było już po walce. Messi dostał piłkę na połowie OL, popędził na bramkę, ograł dwóch obrońców i pokonał Gorgelina. Piękna bramka. Po tym trafieniu Lyon się rozsypał. W 81. minucie Gerard Pique trafił z bliska na 4:1, a w 86. minucie Dembele po podaniu Messiego ustalił wynik na 5:1.