Auf Wiedersehen Bayern. Neuer pomógł Liverpool FC w awansie! (VIDEO)

Data dodania: 13-03-2019 22:21

Ośmiu ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów, a połowa z nich z Premier League! Liverpool FC dołączył w środę do Manchesteru United, Manchesteru City i Tottenham Hotspur i też przebrnął 1/8 finału. The Reds z Juergenem Kloppem na ławce pokonali Bayern w Monachium!

Po remisie 0:0 na Anfield to Bayern był faworytem rewanżowego starcia w Monachium. Bawarczycy u siebie ostatni raz przegrali w październiku - 0:3 z Borussią Moenchengladbach - a LFC ostatnio na wyjazdach remisował z Evertonem, Manchesterem United, West Hamem i przegrywał z Wolverhampton Wanderers. W środę Bayern nieźle zaczął spotkanie, ale wydarzyło się w końcu to, co wielu wieściło od dawna. Manuel Neuer wyszedł daleko z bramki i zawalił. Doigrał się w 26. minucie. Sadio Mane dopadł pierwszy do piłki zagranej przez Van Dijka i ośmieszył bramkarza Bayernu na 16. metrze, po czym posłał piłkę do pustej bramki. Liverpool FC prowadził 1:0 i w tym momencie musiał stracić dwa gole, by odpaść.

W 39. minucie ten wentyl bezpieczeństwa się skurczył, bo Bayern wyrównał. Gnarby dopadł do piłki i szukał Lewandowskiego podaniem wzdłuż bramki. Lot piłki przeciął Matip i wpakował piłkę do siatki.

Lewandowski nie był zbyt widoczny, bo dobrze pilnowali go wspomniani Matip oraz Van Dijk. W 59. minucie Polak urwał się jednak spod opieki i zabrakło mu centymetrów, by na wślizgu wpakować piłkę do siatki po zagraniu Gnabry'ego.

Niewykorzystana okazja Bayernu zemściła się 10 minut później. James Milner dośrodkował z rzutu rożnego, a Van Dijk wygrał walkę o pozycję i głową uderzył nie do obrony! Bayern potrzebował dwóch goli i ruszył do ataków, ale nic nie wskórał, a w 84. minucie było po meczu. Origi zagrał do Salaha, Egipcjanin dośrodkował, a Mane głową przypieczętował awans Liverpool FC.

Robert Lewandowski zakończył sezon Ligi Mistrzów z 8 golami na koncie. W sumie zdobył w CL 53 bramki i musi jeszcze poczekać, by przeskoczyć mającego 56 trafień Ruuda Van Nistelrooy'a i autora 60 goli Karima Benzemę. Polak pozostaje na 6. miejscu wśród najlepszych strzelców Ligi Mistrzów w historii.