Marciniak podyktował karnego dla Barcelony i się pomylił? Okazuje się, że nie mógł liczyć na VAR

Data dodania: 14-03-2019 10:59

Szymon Marciniak w 16. minucie spotkania FC Barcelona - Olympique Lyon (5:1) podyktował rzut karny dla gospodarzy. Okazuje się, że nie miał w tym momencie pomocy systemu VAR.

UEFA potwierdziła, że podczas I połowy spotkania na Camp Nou wystąpiły problemy z system VAR. Szymon Marciniak musiał więc bez oglądania powtórek i bez podpowiedzi z wozu VAR ocenić, czy Luis Suarez był faulowany przez Jasona Denayera. Uznał, że obrońca Lyonu przewinił i podyktował jedenastkę.

Na powtórkach widać jednak, że co prawda Denayer robi wślizg, ale nie trafia Suareza, a ten staje sam na nodze rywala, po czym upada. Nawet w Hiszpanii uważają, że Marciniak podjął złą decyzję. - Według mnie w tej sytuacji nie ma mowy  o karnym, bowiem to Suarez inicjuje kontakt, następując na nogę obrońcy - powiedział były hiszpański sędzia międzynarodowy Eduardo Iturralde González, cytowany przez "AS". Podobne zdanie ma Said Ennjimi - ekspert w sprawach sędziowskich "L'Equipe".