Arsenal odrobił straty z Francji, Inter zawiódł na San Siro. Szalony mecz w Pradze. Koniec przygody Dinama Bjelicy!

Data dodania: 14-03-2019 22:56

Arsenal po porażce 1:3 ze Stade Rennes na wyjeździe w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy w rewanżu już po kwadransie miał odrobione straty u awans na wyciągnięcie ręki. Potem tylko to przypieczętował. Zawiódł Inter, który po remisie 0:0 na wyjeździe przegrał u siebie! Szalony mecz w Pradze, gdzie Slavia po dogrywce i golu w 119. minucie - samobójczym - wygrała  4:3 z Sevilla FC! Z Ligę Europy pożegnał się Nenad Bjelica i jego Dinamo Zagrzeb z Damianem Kądziorem w składzie.

Arsenal już w 5. minucie odrobił część strat w rywalizacji z Rennes. Aaron Ramsey przytomnie zagrał przed bramkę, a stojący na 4. metrze Pierre-Emerick Aubameyang trafił na 1:0. W 15. minucie Gabończyk zachował się genialnie. Zagrał do Ramsey'a, a ten oddał w stronę Kolasinaca, który był na spalonym, ale... nie ruszył do piłki, więc sędziowie nie przerywali akcji. Do podania wystartował natomiast, gdy zorientował się w sytuacji, Aubameyang i z linii końcowej wyciągnął piłkę, dośrodkowując wprost na głowę Maitlanda-Nilsa, który trafił na 2:0!

Arsenal miał awans na wyciągnięcię ręki, a w drugiej połowie oddalił od siebie widmo odpadnięcia, gdyby padł jakiś gol dla Rennes. W 72. minucie na 3:0, co przy stracie ewentualnego gola dawało dogrywkę, strzelił Aubameyang. Tym razem po kapitalnym dograniu po ziemi przed bramkę ze strony Kolasinaca.

Oprócz Arsenalu, który dołączył do Chelsea w 1/4 finału, dalej gra też Villarreal. Żółta Łódź Podwodna podobnie jak Valencia - ta po golu w ostatniej akcji - wyeliminowała rywala z Rosji. Inaczej jednak niż Nietoperze z Krasnodarem, Villarreal bez nerwów pokonał w dwumeczu Zenit Sankt Petersburg. Już nad Newą wygrał 3:1, a u siebie po golach Moreno z 29. minuty i Baccy z 47. minuty oraz bramce honorowej Ivanovica z 91. minuty, zwyciężył 2:1.

Honoru niemieckiej Bundesligi po odpadnięciu Borussii Dortmund, Schalke 04 i Bayernu Monachium w 1/8 finału Ligi Mistrzów, broni w europejskich pucharach Eintracht. We Frankfurcie zremisował co prawda z Interem 0:0 i nie jechał na San Siro jako faworyt drugiej części rywalizacji, ale gol świetnego w tym sezonie Luki Jovicia z 6. minuty wystarczył do ogrania Włochów!

Dogrywki były potrzebne do rozstrzygnieć rywalizacji Dinamo Zagrzeb w Lizbonie z Benficą i Slavii w Pradze z Sevillą. W czeskiej stolicy Slavia, która z Andaluzji przywiozła remis 2:2, dwukrotnie prowadziła, ale Hiszpanie odrabiali straty (1:0 Ngadeu-Ngadjui w 15. minucie, 1:1 Ben Yedder z karnego w 44. minucie, 2:1 Soucek w 47. minucie z karnego). Cudowną bramkę na 2:2 strzelił El Haddadi w 54. minucie. W dogrywce Vazquez w 98. minucie dał prowadzenie gościom, ale Czesi się nie poddali. Szybko wyrównali w 102. minucie za sprawą Van Burena, a w 119. minucie samobója wpakował Kjaer i to Slavia gra dalej! W Lizbonie zakończyła się piękna przygoda Dinama. Chorwaci u siebie wygrali 1:0, a w rewanżu trzymali się do 71. minuty, gdy na 1:0 trafił Jonas. W dogrywce szybko na 2:0 podwyższył Ferro, a w 105. minucie pięknym ,,spadającym liściem" wynik ustalił Grimaldo. Benfica wygrała 3:0 i awansowała. W Dinamie prowadzonym przez Nenada Bjelicę do 75. minuty grał Damian Kądzior, którego zmienił były piłkarz Lecha Poznań Mario Situm, a całe spotkanie zanotował inny eksgracz Kolejorza, Emir Dilaver.

Losowanie par 1/4 finału odbędzie się w piątek, 15 marca.