Co można powiedzieć po takim meczu Lecha? Trałka: Nie chcę opowiadać głupot

Data dodania: 16-03-2019 8:49

Lech Poznań poległ 0:3 z Górnikiem Zabrze u siebie w meczu 26. kolejki Lotto Ekstraklasy. Po spotkaniu jednym z nielicznych piłkarzy Kolejorza, który miał odwagę porozmawiać z mediami, był Łukasz Trałka.

-  Chciałem znaleźć dobry znak, ale po takim spotkaniu i takim wyniku ciężko powiedzieć cokolwiek mądrego. Nie chcę opowiadać o jakichś akcjach, które mieliśmy, bo w takich okolicznościach dziwnie by to brzmiało - powiedział Trałka. Doświadczony pomocnik wszedł na boisko w II połowie, zastępując Darko Jevticia.

- Miałem nadzieję, że zdobędziemy kontaktową bramkę. To miało zupełnie inaczej wyglądać. Zamiast odrabiać straty, w końcówce straciliśmy jeszcze jednego gola - dodał Łukasz Trałka.

Teraz w lidze przerwa na mecze reprezentacji. Łukasz Trałka ma nadzieję, że pomoże ona Lechowi. - Nie chcę opowiadać głupot o tym, nad czym będziemy pracować. Trener na pewno ma przygotowany plan i będziemy go realizować. Z jednej strony chcielibyśmy wrócić do gry jak najszybciej i wygrać mecz, ale z drugiej przerwa może się okazać niezbędna, bo trzeba coś zmienić. Na razie idzie nam ciężko - przyznał pomocnik.

Lech po kolejnym słabym meczu znalazł się na granicy grupy mistrzowskiej i spadkowej. Trałka nie ukrywa, że teraz celem Kolejorza jest załapanie się do ósemki. - Zawsze podchodzę do sytuacji pozytywnie, jaka by ona nie była. Może nie uda nam się tego zrobić spokojnie, ale uważam, że wywalczymy ósemkę. W tabeli zrobiło się ciasno, lecz jestem przekonany, że ten cel zrealizujemy. Teraz jednak skupmy się na tym, żeby wygrać następne spotkanie. Musimy odwrócić tendencję i spróbować podnieść głowy - zakończył Trałka.

Czy Lechowi wystarczy pary, by wjechać do ósemki? Terminarz Kolejorzowi raczej nie sprzyja

Nawałka po 0:3 Lecha z Górnikiem u siebie zapowiedział ciężką pracę, rozumie kibiców, pogratulował Górnikowi i pilnował, by nie powiedzieć czegoś nie tak...

Futbol.pl, źr. cytatów: Sportowefakty.wp.pl